Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Dzielnicowi z komisariatu II w Częstochowie asp. szt. Ireneusz Zagórski i mł. asp. Piotr Sadowski oraz przewodnik psa służbowego mł. asp. Robert Kolanko, z psem służbowym Jariką uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 6. Podczas pikniku zaprezentowano tresurę oraz umiejętności psa służbowego. Dzielnicowi zachęcali natomiast do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń i aplikacji Moja Komenda. Z najmłodszymi prowadzono też rozmowy o bezpieczeństwie.

Dzielnicowy to tak zwany „policjant pierwszego kontaktu”. Aby dobrze poznać swój rejon służbowy, uczestniczy w różnego rodzaju spotkaniach z mieszkańcami. Ostatnio w dzielnicy Ostatni Grosz zorganizowany został Piknik Rodzinny. Nie mogło na nim zabraknąć dzielnicowych. Asp. szt. Ireneusz Zagórski i mł. asp. Piotr Sadowski rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Mundurowi zachęcali do ściągnięcia na telefon aplikacji Moja Komenda, dzięki której niezależnie od miejsca w Polsce, można w łatwy sposób wyszukać najbliższą jednostkę Policji i dzielnicowego. Policjanci tłumaczyli też, jak przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, bez wychodzenia z domu oraz anonimowo, można zgłosić uciążliwe dla mieszkańców przejawy łamania prawa przez innych.

Podczas pikniku sporą atrakcją był pokaz tresury policyjnego psa służbowego, przygotowany przez mł. asp. Roberta Kolanko. Swoje posłuszeństwo zaprezentował owczarek belgijski – Jarika.

  • Dzielnicowi o bezpieczeństwie na Pikniku Rodzinnym
  • Dzielnicowi o bezpieczeństwie na Pikniku Rodzinnym
  • Dzielnicowi o bezpieczeństwie na Pikniku Rodzinnym