Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Ponad 100 uczniów częstochowskich szkół średnich zatańczyło wspólnego „Poloneza” w centrum miasta. Zrobili to w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie częstochowskich liceów i szkół technicznych wyruszyli z III Alei i tanecznym krokiem przeszli na plac Biegańskiego. Wśród uczestników byli również prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz jego zastępca Ryszard Stefaniak. Po dotarciu na miejsce, władze miasta złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, a ponad 100-osobowa grupa uczniów wykonała układ choreograficzny przy akompaniamencie orkiestry z Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego.

Okazją do wspólnego tańca było 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież postanowiła uczcić tę szczególną rocznicę i pokazać przywiązanie do kultury i tradycji w sposób, który zna. Organizatorem "Poloneza dla Niepodległej" była Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy oraz Zespół Szkół Technicznych.

łs


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.