[zdjęcie aktualności]
21 lutego 2020
Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły przebadać się 12 i 13 marca w mammobusie przy ul. Focha. Wcześniej powinny się tylko zarejestrować – telefonicznie lub online. Badania w ramach finansowanego przez NFZ programu realizuje Lux Med.
[zdjęcie aktualności]
21 lutego 2020
W poniedziałek, 24 lutego, Miejski Dom Kultury przy ul. Łukasińskiego zaprasza na spektakl ,,My dzieci z dworca ZOO”.
[zdjęcie aktualności]
21 lutego 2020
Kolejna sesja Rady Miasta została zwołana na czwartek 27 lutego o godz. 12, oczywiście w sali sesyjnej budynku Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13. W programie m.in. sprawy płatnego parkowania, dotacji ekologicznych oraz korekty heraldycznej herbu miasta.
[zdjęcie aktualności]
21 lutego 2020
Wydział Edukacji UM przypomina terminy i zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja dla nowych kandydatów rozpocznie się 2 marca w systemie elektronicznym, na razie rodzice obecnych już przedszkolaków ...
 • Podsumowanie działań BEZPIECZNY PIESZY częstochowskiej drogówki

  Prawie 50 policjantów ruchu drogowego czuwało wczoraj nad bezpieczeństwem pieszych w Częstochowie. W działaniach "Bezpieczny Pieszy" częstochowską drogówkę wsparli mundurowi z grupy SPEED z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Katowic oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Ukarano łącznie 210 użytkowników dróg nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego.

 • Uwaga! Zmieniają się numery telefonów do jednostek Policji w całym kraju

  Od poniedziałku 24 lutego br. zmienią się numery telefonów do Komend Policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne.

 • [zdjęcie aktualności]
  20 lutego 2020
  Pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej – specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków – po raz kolejny szkolił się na lotnisku w Pyrzowicach.
  [zdjęcie aktualności]
  20 lutego 2020
  Do 28 kwietnia uczennice i uczniowie mogą zgłaszać swoje prezentacje na konkurs poświęcony Teatrowi im. Adama Mickiewicza.
  [zdjęcie aktualności]
  20 lutego 2020
  19 lutego, w związku z 73. rocznicą stracenia kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, w Częstochowie odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.
  [zdjęcie aktualności]
  20 lutego 2020
  Częstochowianka Marianna Mendrek skończyła 100 lat. Podczas przyjęcia urodzinowego, w imieniu wszystkich mieszkanek i mieszkańców życzenia złożył jej prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  22 lutego 2020r. jest Dniem Ofiar Przestępstw. W związku z jego obchodami, w dniach 21 - 28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły bezpłatnie zasięgać porad i pomocy prawnej w wyznaczonych lokalizacjach.

 • 3 korzyści płynących z posiadania osuszacza powietrza

  Osuszacz powietrza to przenośne urządzenie, które pozwala zmniejszyć wilgoć w pomieszczeniu i polepszyć warunki tam panujące. Jest on łatwy w obsłudze, a jego cena nie jest zbyt wysoka, choć wszystko zależy od wybranego modelu. Czy warto kupić osuszacz powietrza? Jeśli się nad tym zastanawiasz, poznaj korzyści wynikające z posiadania takiego sprzętu w swoim domu. Zebraliśmy je wszystkie w tym artykule.

  Możliwość zachowania odpowiedniego poziomu wilgotności w domu

  Odpowiadając na pytanie, dlaczego warto kupić osuszacz powietrza, należy podkreślić w szczególności, jest to urządzenie pozwalające na zachowanie odpowiedniego poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Czasami zdarza się, że w naszym domu panuje większa wilgotność niż jest to wskazane i wtedy trzeba od razu działać, aby zapobiec ewentualnych szkodom np. pojawieniu się grzyba na ścianie Przyjmuje się, że optymalna wilgotność powietrza w naszym mieszkaniu powinna mieścić się w przedziale od 40% do 60%. Jeśli jest ona wyższa, warto zakupić dobrej jakości osuszacz powietrza. Aby taki znaleźć, należy poznać opinie konsumentów i dowiedzieć się, jakie sprzęty są przez nich najchętniej wybierane. Dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że zbyt duża wilgotność to nie tylko ryzyko pojawienia się grzyba na ścianie, ale też zagrożenie dla naszego zdrowia. Przebywając długo w takim pomieszczeniu, można zauważyć spadek samopoczucia. Jeśli zbyt wysoka wilgotność powietrza będzie się długo utrzymywała, mogą pojawić się też problemy z oddychaniem.

  Ochrona przed nieprzyjemnymi zapachami

  W Twoim domu od jakiegoś czasu nieprzyjemnie pachnie? To również może mieć związek ze zbyt dużą wilgotnością powietrza. Stęchły zapach pojawia się w pomieszczeniach, w których poziom wilgoci jest znacznie przekroczony. W tym wypadku nie ma innego wyjścia, trzeba użyć efektywnie działającego osuszacza powietrza. Takie sprzęty są dostępne nie tylko do zakupu, ale też do wypożyczenia. Niemniej jednak inwestując we własne urządzenie, mamy pewność, że będziemy mogli z niego skorzystać zawsze wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba. Warto też dodać, że stęchły zapach stosunkowo szybko się rozprzestrzenia i przenika do ubrań, pościeli i innych przedmiotów codziennego użytku. W związku z tym trzeba reagować możliwie najszybciej, aby się go pozbyć.

  Skuteczne urządzenie do walki z alergenami

  Do zakupu osuszacza powietrza zachęca bez wątpienia również to, że pomaga on utrzymać dobrą jakość powietrza w naszym domu. Sprawnie działające urządzenie nie dopuszcza do rozwoju pleśni i innych alergenów, które mogłyby okazać się szczególnie uciążliwe dla osób, które na co dzień borykają się z alergią. Warto zaznaczyć też, że nieodpowiednie warunki panujące w domu mogą również przyczynić się do pojawienia się problemów ze zdrowiem.

  Dobry osuszacz powietrza do domu - jak kupić?

  Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, dlatego mamy duży wybór, jeśli mowa o zakupie osuszacza powietrza. W sklepach znajdziemy zarówno małe, jak i większe urządzenia. Przy zakupie powinniśmy zwracać w szczególności uwagę na parametry osuszacza i sprawdzać, do jak dużego pomieszczenia jest on przystosowany. Nie można pominąć także kwestii związanej z jakością wykonania urządzenia. Jeśli będzie miało ono solidną obudowę i dobrej jakości części, istnieje zdecydowanie mniejsza szansa, że szybko dojdzie do jego awarii lub uszkodzenia.

  Pozycjonowanie sklepy internetowego – co warto wiedzieć?

  Prowadzenie sklepu internetowego, o czym mowa tutaj http://sem-assistant.com/oferta/pozycjonowanie/ stało się dla wielu osób sposobem na rozwinięcie własnej działalności i pracowaniu na swój sukces, a nie sukces kogoś innego. Jednak samo posiadanie dobrego asortymentu i ciekawie zaprojektowanej strony internetowej nie wystarczy, aby zarabiać. Trzeba jeszcze jakoś pozyskać klientów. Jak to zrobić? Istnieje kilka rozwiązań, o których należy pomyśleć, a jednym z nich jest pozycjonowanie Google. O czy mowa? Czym jest pozycjonowanie seo? Co zyskamy, decydując się na pozycjonowanie swojego sklepu internetowego? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

  Pozycjonowanie stron – o co w tym chodzi?

  Trzeba przyznać, że o pozycjonowaniu stron mówi się całkiem sporo, ale nada wiele osób nie, o co dokładnie w tym chodzi. Dlatego, gdy podejmują decyzję o założeniu sklepu internetowego, bagatelizują to, jak ważne jest pozycjonowanie stron. O czym w takim razie mowa? Pozycjonowanie stron to pojęcie, pod którym kryje się szereg działań pozwalających na spełnienie wyznaczonych celów. Jakich dokładnie? To już zależy od naszych oczekiwań, jak i prowadzonego biznesu. W przypadku sklepu internetowego pozycjonowanie stron firmy ma na celu wypromowanie sklepu online, zwiększenie jego widoczności w wynikach wyszukiwania oraz dotarcie do większego grona odbiorców. Aby jednak pozycjonowanie stron Google okazało się skuteczne, należy sięgnąć po pomoc kogoś, kto się na tym zna. Całe szczęście na rynku nie brakuje specjalistów, więc wystarczy wybrać godną zaufania firmę, a pomoże nam osiągnąć wyznaczone cele.

  Pozycjonowanie sklepu internetowego – jak to wygląda w praktyce?

  Pewnie zastanawia Cię, jak takie pozycjonowanie stron internetowych będzie wyglądało w praktyce i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu chodzi tutaj o firmę, która zapewnia Ci dochody. Przede wszystkim należy wybrać słowa kluczowe, które potencjalni klienci mogą wpisywać w wyszukiwarce, gdy będą szukali oferowane przez nasz sklep internetowy produkty. Gdy to uda się już określić, specjaliści przechodzą do realizacji dalszych zadań, w tym między innymi optymalizacji sklepu internetowego, budowania linków czy rozbudowy treści. Wszystko po to, aby pozycjonowanie stron www zapewniło jak najlepszą przewagę nad konkurencją i pojawienie się sklepu internetowego w jak najwyższych wynikach wyszukiwania. W przypadku osób prowadzących sklepy internetowe najlepsze miejsce to obecność w top 10, czyli w pierwszych dziesięciu wynikach wyszukiwania, co jest jednoznaczne z obecnością na pierwszej stronie. Jednak warto wiedzieć, że na takie efekty pozycjonowania trzeba dłużej poczekać, bo to też wiąże się z większymi nakładami pracy i kosztem pozycjonowania.

  Pozycjonowanie sklepu internetowego – co nam da?

  Co dokładnie można zyskać, gdy zdecydujemy się na pozycjonowanie w Google sklepu internetowego? Na pewno staniemy się bardziej rozpoznawalną marką, zwłaszcza jeśli znajdziemy się na pierwszej karcie wyszukiwania. Wszystko dlatego, że statystyki pokazują, że internauci skupią się głównie na pierwszej stronie wyszukiwarki. Będąc na niej, mamy szansę zwiększyć ruch w sklepie internetowym, jaki również wzbudzić zainteresowanie naszymi produktami. Lepsza widoczność sklepu w sieci wpłynie również na to, jak będzie prosperował nasz sklep, czy będziemy zarabiać i odnosić sukcesy. Dlatego, pozycjonowanie strony sklepu internetowego okazuje się jedynym sposobem na to, by jakoś wybić się z konkurencji i zwiększyć swoją popularność.

  [zdjęcie aktualności]
  19 lutego 2020
  Z budżetu miasta udało się zrealizować ważny element modernizacji Teatru im. Adama Mickiewicza. Nowy dźwig osobowo-towarowy posłuży m.in. do przewożenia akcesoriów i elementów scenografii. Gmachowi miejskiej sceny bardzo przydałby się szerzej zakrojony remont, jednak wniosek ...
  [zdjęcie aktualności]
  19 lutego 2020
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że 23 lutego ślizgawka przy ul. 3 Maja zakończy swoje funkcjonowanie w tym sezonie. Wciąż można jednak korzystać z zadaszonego lodowiska przy ul. Boya-Żeleńskiego.
 • Częstochowska prewencja walczy z mową nienawiści

  Każda forma wypowiedzi, która szerzy, propaguje lub usprawiedliwia nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm lub inne formy nienawiści oparte na nietolerancji to MOWA NIENAWIŚCI. Aby skutecznie jej przeciwdziałać, policjanci z częstochowskiej prewencji wspólnie z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich zaplanowali cykl spotkań z młodzieżą szkolną.

 • Bezpieczny pieszy w Częstochowie

  20 lutego 2020 roku w godzinach między 12:00 a 20:00 na drogach miasta Częstochowy drogówka przeprowadzi wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. 28 patroli ruchu drogowego będzie czuwało nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • [zdjęcie aktualności]
  18 lutego 2020
  W sobotę, 29 lutego, wszystkie zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w warsztatach, które posłużą opracowaniu praktycznych rekomendacji do Częstochowskiej Polityki Równości. Wcześniej należy tylko zgłosić swój udział – liczba miejsc jest ograniczona.
  [zdjęcie aktualności]
  18 lutego 2020
  Od środy, 19 lutego, do odwołania zostanie zawieszony przystanek Stary Rynek – informuje MZDiT. Powodem są prace drogowe prowadzone przy ul. Mirowskiej.
  [zdjęcie aktualności]
  18 lutego 2020
  Do 24 lutego, do godz. 12.00, można zagłosować na nasze miasto w konkursie ,,Zdrowy Samorząd”. Częstochowa znalazła się wśród 30 nominowanych jednostek samorządu terytorialnego.
  [zdjęcie aktualności]
  18 lutego 2020
  Od 19 lutego, od godz. 10.00, do odwołania przystanek Poczesna Borek zostanie przeniesiony na teren pętli manewrowej – informuje MZDiT.