[zdjęcie aktualności]
19 września 2019
22 września, z okazji Dnia Bez Samochodu, korzystający z systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego będą mogli za darmo przez godzinę korzystać z miejskich jednośladów.
[zdjęcie aktualności]
19 września 2019
Piknik historyczny z pokazami XVIII-wiecznej musztry, tańca oraz walk średniowiecznych na Placu Biegańskiego zainauguruje w piątek, 20 września Juromanię - święto Szlaku Orlich Gniazd.
[zdjęcie aktualności]
19 września 2019
Miasto zajęło 6. lokatę w zestawieniu 10 najkorzystniejszych nowych lokalizacji magazynowo-przemysłowych. Dobre oceny potwierdzają skuteczność starań samorządu na rzecz zwiększania atrakcyjności terenów inwestycyjnych w mieście. Mocna pozycja Częstochowy sprzyja też konkurencyjności ...
 • Nie dla narkotyków - jeden weekend i 6 zatrzymanych

  Tylko w ostatni weekend kryminalni z Częstochowy przejęli ponad 13 gram marihuany i prawie 9 gram substancji odurzających. Zaangażowanie oraz profesjonalizm policjantów przełożył się na zatrzymanie aż 6 osób posiadających środki odurzające takich, jak: amfetaminę, metaamfetaminę i marihuanę.

 • [zdjęcie aktualności]
  18 września 2019
  Multicentrum ,,Zodiak” zaprasza dzieci i przedszkolaki na warsztaty ekologiczne w ramach ,,Sprzątania Świata”. Tegoroczna kampania Fundacji Nasza Ziemia upłynie pod hasłem ,,Nie śmiećmy – sprzątajmy – zmieniajmy”.
  [zdjęcie aktualności]
  18 września 2019
  Prawie 7 tys. częstochowianek i częstochowian już podjęło decyzję, na co przeznaczyć prawie 9,5 mln zł. W kolejnej edycji budżetu obywatelskiego głosować można jeszcze do 25 września.
  [zdjęcie aktualności]
  18 września 2019
  W najbliższą sobotę w Auli Uniwersytetu im. Jana Długosza odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej. Jak zwykle będzie okazją do dyskusji o różnych aspektach kobiecości i wyzwaniach, jakie stawia przed kobietami współczesność.
  [zdjęcie aktualności]
  18 września 2019
  Samorządy współpracujące w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa Śląskiego podpisały list intencyjny dotyczący kontynuacji i rozszerzenia współpracy. Celem porozumienia ma być powołanie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego ...
  [zdjęcie aktualności]
  18 września 2019
  Jura Krakowsko-Częstochowska zgłoszona przez Związek Gmin Jurajskich została kandydatem do tytułu Polskiej Marki Turystycznej w projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Jura znalazła się wśród 11 laureatów. W naborze w ramach I edycji projektu ...
  [zdjęcie aktualności]
  17 września 2019
  Konkurs ,,Nasze urodziny – sprawni czy niepełnosprawni, wszyscy jesteśmy tacy sami” organizuje Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Prace konkursowe są przyjmowane do 10 października.
  [zdjęcie aktualności]
  17 września 2019
  Prezentacją szkolnych talentów oraz meczem piłki ręcznej uczniowie V LO im. Adama Mickiewicza oficjalnie zainaugurowali działalność nowego przyszkolnego boiska. Wielofunkcyjny obiekt to niejedyne zadanie, zrealizowane ostatnio w szkole przy ulicy Krakowskiej.
  [zdjęcie aktualności]
  17 września 2019
  Złożeniem kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza zainaugurowano dziś w Częstochowie 80 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Główne uroczystości odbędą się 22 września.
  [zdjęcie aktualności]
  17 września 2019
  Częstochowa została wyróżniona tytułem „Lidera w Innowacjach” i otrzymała statuetkę za walkę z grypą wśród najmłodszych mieszkanek i mieszkańców miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  17 września 2019
  W najbliższy piątek w Hali Sportowej "Częstochowa" rozpocznie się 2. edycja Stolzle Volleyball Talents Cup. W trzydniowym turnieju udział weźmie 10. drużyn, w tym cztery zagraniczne.
 • Informacja z działań pn. "Telefony"

  Wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzone były policyjne działania pn. "Telefony". Do akcji włączyli się także częstochowscy policjanci, którzy w szczególności egzekwowali naruszenia dotyczące przestrzegania zasad korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 • Bezpieczna droga do szkoły w gminie Koniecpol

  W minionym tygodniu w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koniecpolu przeprowadzili prelekcje wśród najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Przyrowie i Lelowie. W czasie spotkania omówili przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 • [zdjęcie aktualności]
  16 września 2019
  To kilkudniowe święto literatury dziecięcej i młodzieżowej rozpocznie się 18 września. W programie m.in. warsztaty, spotkania i wykłady. Wstęp wolny.