[zdjęcie aktualności]
23 maja 2018
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w środę 23 maja należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicy Krakowskiej – w kierunku centrum.
[zdjęcie aktualności]
23 maja 2018
W czwartek, 24 maja już po raz dziesiąty w Częstochowie odbędzie się kampania zdrowotna „Bądź zdrowa mamo”, a w jej ramach m.in. Marsz Różowej Wstążki.
[zdjęcie aktualności]
22 maja 2018
W tym wydaniu miejskim rowerem udajemy się na grilla na Lisiniec, wpadając jeszcze na pasiekę do pana Józefa – seniora z wigorem. Z efektami można się zapoznać w świeżutkim odcinku ,,Częstochowskiego Kuriera Samorządowego”.
170 orkiestr uczestniczyło w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Szanghaju. Wśród nich wspaniale zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Mykanowie.
[zdjęcie aktualności]
22 maja 2018
W sobotę, 26 maja, na podwórku przy ul. Limowskiego już po raz szósty odbędzie się Piknik Wiosenny. Organizatorzy, jak co roku, przygotowali masę atrakcji.
 • Oszustwo na 380 tys. zł. Podejrzany w areszcie

  Częstochowscy policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze zatrzymali 31-latka, podejrzanego o oszustwo na kwotę 380 tys. zł. Jak ustali śledczy, mężczyzna namówił kilka lat temu pokrzywdzoną do zainwestowania pieniędzy w specjalny fundusz. Jak się okazało, umowy były fikcyjne, a zatrzymany wypłacił pieniądze dla siebie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.

 • Marihuana w słoiku, znaczki z LSD

  Policjanci z częstochowskiego referatu zwalczającego przestępczość narkotykową zatrzymali 23-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków i ich wielokrotne udzielanie. Śledczy znaleźli marihuanę, przechowywaną w słoikach i papierowe znaczki nasączone LSD. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru. W ręce stróżów prawa wpadł też kolega zatrzymanego, przy którym znaleziono marihuanę.

 • Egzamin dla młodych rowerzystów

  Wczoraj policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 50 egzamin na pierwsze „prawo jazdy” dla uczniów. Wszyscy młodzi miłośnicy jednośladów przeszli go pozytywnie. Mundurowi przypomnieli świeżo upieczonym pełnoprawnym rowerzystom założenia kampanii „Pieszy zawsze pierwszy”.

 • [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2018
  W Alei Sienkiewicza odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino.
  [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2018
  Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 przyłączyli się do tegorocznej edycji akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. 21 maja wysłuchali baśni czytanej przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.
  [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2018
  Podczas ostatniej sesji, radni udzielili Prezydentowi Miasta Częstochowy absolutorium za 2017 rok.
  [zdjęcie aktualności]
  21 maja 2018
  W czerwcu odbędzie się druga edycja święta częstochowskiej młodzieży, czyli festiwal Summer Chill. Wydarzenie otworzy tegoroczny cykl imprez w Parku Wypoczynkowym Lisiniec. Wstęp wolny.
 • Po 11 latach wyszedł z więzienia i już zaczął kraść

  Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież na szkodę dwóch kobiet. Jego łupem padły: portfel z dokumentami i telefony. Usłyszał już zarzuty, a w toku wykonywanych czynności okazało się, że niecałe dwa tygodnie temu wyszedł z więzienia, gdzie spędził przeszło 11 lat.

 • Policjanci zabezpieczali niewybuch

  Policjanci z Częstochowy zabezpieczali miejsce ujawnienia niewybuchu, odkrytego podczas budowy mostu. Jak ustalili mundurowi, był to najprawdopodobniej pocisk artyleryjski. Znalezisko zabezpieczyli i przewieźli w bezpieczne miejsce saperzy z Gliwic.

 • Dzielnicowi rozdawali „Elementarze bezpieczeństwa”

  Dzielnicowi z komisariatu III w Częstochowie przeprowadzili prelekcję w Miejskim Przedszkolu nr 32, gdzie tłumaczyli maluchom jak być bezpiecznym w domu, w przedszkolu i podczas zabaw na dworze. Policjanci rozdali przedszkolakom „Elementarze bezpieczeństwa”, aby ich wizyta i przekazana wiedza na długo zapadła dzieciom w pamięci.

 • 8. Rodzinna Wycieczka Rowerowa z częstochowską policją

  Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zabezpieczali 8. Rodzinną Wycieczkę Rowerową, w której uczestniczyło prawie 100 osób, w tym wiele rodzin z dziećmi. Trasa prowadziła brzegiem Warty do Jaskrowa, a następnie przez Przeprośną Górkę do Mirowa. Wyprawa odbyła się bez zakłóceń, a mundurowi promowali akcję „Pieszy zawsze pierwszy”, przypominającą miłośnikom jednośladów, że na ciągach pieszo – rowerowych to właśnie piesi mają pierwszeństwo.