W dniu 14 sierpnia 2018 r. zakończyła się XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę.

Zwieńczeniem pielgrzymki był uroczysty przemarsz na Jasną Górę Alejami Najświętszej Maryi Panny oraz Msza Święta na Wałach Jasnogórskich. Pielgrzymka trwała od 5 sierpnia, a rozpoczęła się spod bazyliki katedralnej pw. św. Floriana w Warszawie. Strażacy przez 10 dni wędrowania pokonali 310km.

[zdjęcie aktualności]
14 sierpnia 2018
Dzieci w wieku przedszkolnym objęte wsparciem w ramach projektu „Częstochowski parasol pieczy zastępczej” po raz kolejny otrzymują wyprawki na nadchodzący rok szkolny.
[zdjęcie aktualności]
14 sierpnia 2018
Do Częstochowy docierają kolejni pielgrzymi. Na miejscu są już żołnierze z XXVI Pieszej Pielgrzymki Wojskowej na Jasną Górę. Jutro odbędą się główne uroczystości związane ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i obchodami Święta Wojska Polskiego.

11 sierpnia br. funkcjonariusze częstochowskiej komendy sędziowali Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Janów.
Zwycięzcą zawodów w kategorii męskich drużyn pożarniczych Grupa „A” została jednostka OSP Janów, natomiast w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych jednostka OSP Bystrzanowice. Ponadto podczas zawodów sportowo pożarniczych jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Janów otrzymały sprzęt medyczny, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W uroczystym przekazaniu sprzętu wzięli udział Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska oraz Wójt Gminy Janów Pani Joanna Ścigaj.

[zdjęcie aktualności]
14 sierpnia 2018
Pojawił się na głównym częstochowskim placu obok letniej kawiarenki. Daje możliwość relaksu wszystkim, którzy przysiądą tam na ławkach i leżakach pod niskopiennymi brzozami.
 • Policjantem jest się zawsze

  Policjant z częstochowskiego wydziału kryminalnego, będąc na wolnym, zauważył jak na Placu Biegańskiego mężczyzna uderzył kobietę. Stróż prawa zareagował, ujął agresora i przekazał w ręce swoich kolegów z patrolu. Agresywny 26-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych wypowiadanych pod adresem kobiety.

 • Trwa szczyt pielgrzymkowy. Policjanci apelują o rozwagę na drodze!

  Policjanci z Częstochowy, wspomagani przez mundurowych z innych jednostek, zabezpieczają wejście kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasną Górę. Na głównych ulicach miasta można zaobserwować wzmożony ruch. Policjanci dbają, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na główne uroczystości i bez problemu wrócili do domu. Apelują też do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę!

 • Urząd Statystyczny w katowicach przprowadza badanie rzepaku i rzepiku. Szczegóły na plakacie.
  [zdjęcie aktualności]
  13 sierpnia 2018
  14 sierpnia Częstochowa powita większość zmierzających do miasta pątników, w tym również XXVI Pieszą Pielgrzymkę Wojskową na Jasną Górę. Dzień później odbędą się główne uroczystości związane ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i obchodami Święta Wojska ...
 • Prowadziły nielegalną zbiórkę pod Jasną Górą

  Policjanci z komisariatu I w Częstochowie wyjaśniają okoliczności interwencji, do której doszło nieopodal Jasnej Góry. Z ustaleń śledczych wynika, że trzy kobiety, twierdząc, iż działają za zgodą klasztoru, zbierały pieniądze na jego remont. Wkrótce sprawa trafi do sądu, który rozpatrzy ją pod kątem prowadzenia nielegalnej zbiórki.

 • Zaproszenie na „XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej

  Zapraszamy na „XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej”. Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi 17 sierpnia na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Część sportowa rozegrana zostanie w Gniazdowie 18 i 19 sierpnia podczas festiwalu „Z Kopyta”. Swój udział w turnieju zapowiedziało 31 zawodników, w tym jeźdźcy z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Zwycięzca otrzyma Puchar Komendanta Głównego Policji.

 • [zdjęcie aktualności]
  10 sierpnia 2018
  Kolejna częstochowska firma inwestuje w swój rozwój. Przedsiębiorstwo Automex wybudowało nową halę produkcyjną, wyposażoną w nowoczesne urządzenia do obróbki skrawania. Rozbudowa wiąże się w powstaniem nowych miejsc pracy.
 • Nie pomogły dwa zatrzymania z rzędu i dozór, więc teraz trafił do aresztu

  Po raz kolejny w ręce policjantów z Kłomnic wpadł 21-latek, podejrzany wcześniej o rozbój na nieletnich, włamanie do domu swojej matki, znieważenie mundurowych i wypowiadanie pod ich adresem gróźb oraz próbę ograbienia dziadków i zdewastowanie ich mieszkania. Tym razem mężczyzna znów włamał się do domu swojej matki oraz groził jej i swojej siostrze. Tym razem sąd zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

 • Policjanci z Częstochowy przygotowują się do szczytu pielgrzymkowego

  Policjanci z Częstochowy, wspomagani przez mundurowych z innych jednostek, zabezpieczają wejście kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasną Górę. Na głównych ulicach miasta już można zaobserwować wzmożony ruch. Policjanci dbają, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na główne uroczystości i bez problemu wrócili do domu.

 • [zdjęcie aktualności]
  10 sierpnia 2018
  Osoby chcące pozbyć się popiołu z palenisk mogą skorzystać z dodatkowego terminu jego odbioru w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
  [zdjęcie aktualności]
  10 sierpnia 2018
  W najbliższą sobotę w Parku Lisiniec odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu Folk Fest. Imprezę zdominują rytmy słowiańskie, world music oraz morskie opowieści.
 • Podsumowanie działań "NURD"

  Wczoraj na częstochowskich drogach w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi swoją uwagę skierowali na pieszych, rowerzystów oraz kierujących samochodami, łamiących przepisy ruchu drogowego w obrębie przejść. Policjanci ujawnili 271 wykroczeń.

 • Pilny apel do uczestników dzisiejszego zdarzenia w Częstochowie na ul. Mirowskiej

  Apelujemy do uczestników dzisiejszego zdarzenia drogowego na ulicy Mirowskiej w Częstochowie, którzy ponieśli obrażenia ciała, nawet niewielkie lub mieli kontakt z krwią, o pilne zgłoszenie się do najbliższego szpitala. Jedna z osób jadących autobusem, która doznała skaleczenia powiadomiła, że jest nosicielem wirusa HIV.

 • XIX Dożynki Powiatowe 26 sierpnia 2018r. Konopiska
  [zdjęcie aktualności]
  9 sierpnia 2018
  Od września dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 44 przy ul. Gilowej (w dzielnicy Zawodzie-Dąbie) będą korzystać z całkowicie zmodernizowanego, rozbudowanego i… kolorowego przedszkola. To efekt miejskiej inwestycji za blisko 1,7 mln zł.
  Jak wyglądały żniwa kilkadziesiąt lat temu? Jak zbierano zboże? Jakich narzędzi używali rolnicy? Na te i inne pytania mogli znaleźć odpowiedź wszyscy, którzy 4 sierpnia br. odwiedzili Tylin w gminie Mykanów.