[zdjęcie aktualności]
24 stycznia 2020
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyjmuje zapisy chętnych do udziału w kursie pływania. Zajęcia rozpoczną się 1 lutego.
[zdjęcie aktualności]
24 stycznia 2020
Kolejna sesja Rady Miasta została zaplanowana na 30 stycznia (czwartek) o godz. 12.00.
[zdjęcie aktualności]
24 stycznia 2020
W związku z pojawieniem się w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń, Wojewoda Śląski podjął decyzję o natychmiastowym podjęciu działań zapobiegawczych. Jednym z nich jest lokalizowanie, szybka izolacja i utylizacja padłych dzików na terenie całego województwa.
[zdjęcie aktualności]
24 stycznia 2020
Od 1 stycznia weszły w życie nowe zasady zaliczania dokonywanych przez podatnika wpłat w przypadku posiadania zobowiązań z różnych tytułów.
[zdjęcie aktualności]
24 stycznia 2020
W związku z awarią projektora częstochowskie kino OKF ILUZJA zmuszone jest do zmiany repertuaru. Utrudnienia potrwają do czasu usunięcia awarii.
 • Już dziś akcja "Trzymaj się prawego pasa"

  Jutro śląska drogówka na drogach naszego województwa będzie prowadzić działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócą uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

 • Podsumowanie działań NURD na częstochowskich drogach

  W dniu wczorajszym na terenie całego kraju trwała akcja NURD. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji brało udziało 48 policjantów z częstochowskiej drogówki oraz 4 strażników miejskich. Funkcjonariusze reagowali przede wszystkim na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych.

 • Bezpieczne powroty z ferii zimowych

  W ten weekend zakończą się ferie zimowe dla uczniów m.in. z naszego województwa. Wiele osób będzie wracało z zimowego wypoczynku do domów. W związku ze spodziewanym wzmożeniem ruchu kołowego, na drogach Częstochowy pojawi się więcej patroli ruchu drogowego, które będą dbać o bezpieczenstwo podróżujących.

 • Interesujące pomysły prezentowe na 2020 rok

  Nowy rok to nowe pomysły na prezenty, które muszą przyjść nam do głowy szczególnie szybko, szczególnie gdy nasi bliscy mają swoje urodziny już w styczniu nowego roku. W takim wypadku działać trzeba szybko, ponieważ najfajniejsze prezenty wymagają większego nakładu czasu. Zobacz nasze propozycje ciekawych prezentów na ten rok.

  Prezent to oczywiście kwestia indywidualna, jednak można znaleźć ciekawe propozycje, które pomimo roku 2020 są nadal uznawane za bardzo oryginalne i kreatywne. Dzięki temu każdy z nas znajdzie prezent, który pozwoli obdarować czymś dobrym osobę, na której nam zależy.

  Wejściówka to całkiem dobry pomysł!

  Ze względu na fakt, że coraz bardziej pędzimy w codziennym życiu, warto jest poszukać nowych rozwiązań prezentowych, które także skłaniają się do tego szybkiego trybu życia. Nie mówimy tutaj o szybszych butach, lecz możliwości spędzenia czasu w formie relaksu.

  Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na prezenty w formie wejściówek na mecze, koncerty czy też do restauracji na kolację. Każde z tych rozwiązań niesie za sobą bardzo dobry gest, który na pewno zostanie doceniony przez obdarowaną osobę.

  Kreatywny prezent z jajem

  Jeśli takie lubimy to jak najbardziej warto spróbować dostępnych rozwiązań. Przykładem takiego fajnego prezentu i zarazem pamiątki będzie bez wątpienia prawo jazdy kolekcjonerskie, które możemy dowolnie przygotować w ten sposób, aby przykładowo zmobilizować z uśmiechem kogoś do zrobienia swojego prawdziwego prawka.

  [zdjęcie aktualności]
  23 stycznia 2020
  W związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, na terenie całego kraju obowiązują pierwsze stopnie alarmowe ALFA i ALFA-CRP. Oznaczają one większą czujność służb i administracji publicznej w celu utrzymania bezpieczeństwa mieszkańców.
  [zdjęcie aktualności]
  23 stycznia 2020
  Na bezpłatne warsztaty programowania dzieci i młodzież zaprasza szkoła ,,Giganci Programowania”. Spotkanie odbędzie się 8 lutego w Zespole Szkół Technicznych. Wcześniej należy zarejestrować się online na stronie organizatorów.
  [zdjęcie aktualności]
  23 stycznia 2020
  Po udostępnieniu podróżującym autostradowej obwodnicy Częstochowy, ruch w ciągu Drogi Krajowej nr 908 zmniejszył się o jedną czwartą. Po otwarciu kolejnych węzłów, natężenie powinno być jeszcze mniejsze.
 • Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

  23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii

  Jak bezpiecznie spędzać ferie - to tematy spotkań policjantów z Częstochowy, którzy uczestniczą w organizowanych dla dzieci feriach w mieście i powiecie. Jak co roku, mundurowi przypominają najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu.

 • Już w jutro akcja "Trzymaj się prawego pasa"

  Jutro śląska drogówka na drogach naszego województwa będzie prowadzić działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócą uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

 • Twierdzisz, że żaluzje fasadowe są niepotrzebne? Istnieje przynajmniej pięć dowodów na to, że się mylisz

  Rolety antywłamaniowe posiadają szereg właściwości, które, niestety, są zapominane i niedoceniane przez naprawdę wielu ludzi. A czy wiedzieliście, że, prócz swojej sławnej funkcji ochronnej (o której powiemy więcej), żaluzje fasadowe pełnią również inne bardzo istotne role w procesie podnoszenia standardu życia w wyposażonym w nie budynku? Poza tą najczęściej przywoływaną w marketingowych spotach oraz dyskusjach na ich temat, istnieje ich bowiem jeszcze aż pięć i dzisiaj postaramy się je nieco przybliżyć. By było to możliwe, musimy jednak zastanowić się, czym w ogóle są żaluzje zewnętrzne.

  Żaluzje fasadowe – co to jest?

  Żaluzje fasadowe to osadzane po zewnętrznej stronie okien systemy zasłonowe. Wyróżniamy cztery ich główne rodzaje:

  1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
  2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
  3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
  4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

  Konstrukcja zewnętrznych rolet okiennych jest bardzo prosta i przedstawia się następująco:

  1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
  2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
  3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
  4. napęd elektryczny lub manualny

  Decyzję o montażu rolet antywłamaniowych warto podjąć już na etapie projektowania budynku, ponieważ stwarza to szereg dodatkowych możliwości (ulokowanie skrzynki rolety w nadprożu) oraz pozwala uniknąć kosztów i prac związanych z ich późniejszym wkomponowaniem w fasadę budynku. Należy również mieć na względzie, iż obecnie żaluzje i rolety o napędzie elektrycznym stanowią zdecydowanie lepszy wybór od tych o sterowanych manualnie. Co ważne, są one również dużo prostsze w montażu.

  Jak działają rolety zewnętrzne?

  Rolety zewnętrzne działają w bardzo prosty sposób. Ze skrzynki zamontowanej w nadprożu lub otoczeniu górnej części okna wysuwa się pancerz rolety, który porusza się po prowadnicach w płaszczyźnie góra-dół. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z napędem elektrycznym, sterowanie staje się dodatkowo uproszczone, bowiem możliwe jest za pomocą pilota, telefonu czy tableta. Niektórych potencjalnych użytkowników może odstraszać fakt, że w sytuacji, kiedy odcięty zostanie dopływ prądu, roleta będzie niezdatna do użytku – bez obaw. Dobrej jakości rolety elektryczne posiadają zasilanie awaryjne, które w takich sytuacjach pozwala podnieść je i opuścić jeszcze kilka razy.

  Czy ceny rolet zewnętrznych są warte inwestycji?

  Zdecydowanie tak. Istnieje szereg właściwości, które sprawiają, że ceny rolet zewnętrznych wydają się być wręcz śmiesznie niskie. Zaliczamy do nich:

  1. ochronę przed upałami w porze letniej – roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia
  2. ochronę przed mrozami w porze zimowej – roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu
  3. ochronę przed włamywaczami – tu jednak warto nadmienić, iż, by roleta była godna miana „antywłamaniowej”, powinna spełniać kilka warunków. Powinna ona posiadać blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
  4. ochronę przed hałasem
  5. zwiększenie prywatności
  6. (bonus) upiększenie fasady budynku – tutaj na wyróżnienie zasługują, tak zwane, shutters.

  Mając to wszystko na względzie, nietrudno dojść do wniosku, że zasłony zewnętrzne z napędem elektrycznym stanowią dziś naprawdę atrakcyjną propozycję dla każdego, kto chce wygodnie i bezpieczenie spędzać czas w swoim domu. W obliczy tak wielu korzyści, ceny rolet antywłamaniowych mi osobiście wydają się być odpowiednie, ale to każdy powinien ocenić sam.

  [zdjęcie aktualności]
  22 stycznia 2020
  22 stycznia w Częstochowie odbyły się uroczystości upamiętniające 157. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że policjant może użyć broni nawet w pościgu za sprawcą naruszenia prawa?

 • Odpowie za kradzież ponad 700 litrów paliwa

  Policjanci z Kłomnic zatrzymali sprawcę kilkudziesięciu kradzieży paliwa ze stacji w Częstochowie i powiecie. Do przestępczego procederu mężczyzna wykorzystywał skradzione tablice rejestracyjne. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

 • Warunkiem dobrej imprezy jest dopracowanie tzw. detali. Czasami bywa, że organizatorzy imprezy nie posiadają prywatnego lub odpowiedniego na dana okazję wyposażenia. Wtedy warto rozpatrzeć wynajem mebli eventowych m.in. wypożyczenie krzeseł.

  Sytuację w życiu bywają naprawdę różne. Często przychodzi nam zorganizować własne urodziny czy też pomóc przyjacielowi w zorganizowaniu imprezy w plenerze. Każdy człowiek chce z detalami zaplanować każdy szczegół imprezy oraz aby goście pozytywnie wspominali spotkanie. Zazwyczaj imprezy w plenerze czy też bankiety firmowe wymagają zapewnienie odpowiedniego wyposażenia, do których możemy zaliczyć krzesła, stoły, a także wyposażenie gastronomiczne.

  Estetyka oraz odpowiednio dobrany styl są często kluczem w dobrym odbiorze imprezy przez gości. W spełnieniu tych warunków może pomóc współpraca oraz korzystanie z usług firm, które trudnią się w wynajmie wyposażenia potrzebnego do organizowania eventów, imprez, rodzinnych spotkań i uroczystości czy spotkań firmowych. Często w swoich ofertach firmy te posiadają nie tylko wynajem krzeseł i innych mebli, ale również doradztwo w ułożeniu stołów, dobrania dekoracji i aranżacji, instalacje oświetlenia zewnętrznego, a także transport.

  Co możemy uzyskać na wypożyczeniu wyposażenia?

  Efekty współpracy z takimi firmami nasi goście zaważą gołym okiem. Oprócz wizualnych rezultatów wpływających na jakość organizowanego eventu również warto wskazać plusy skorzystania z usług wypożyczalni eventowych. Pierwszy plusem jest na pewno obniżenie kosztów imprezy, ponieważ kupno mebli na własny rachunek drożej wychodzi niż wynajem poszczególnych elementów na krótki czas użytkowania

  Kolejnym plusem jeszcze oszczędność czas, który generowany jest przez szybszy wybór elementów na stronach internetowych niż wybór wyposażeni w sklepach meblarskich. Na oszczędność czasu wpływa również zapewniony transport (dodatkowo płatny) i dostarczenie zamówionych elementów pod wskazany adres.

  Meble na wczoraj? Mamy na to rozwiązanie

  Co warto brać pod uwagę przy wyborze wypożyczalni?

  Analizując możliwość skorzystania z usług wypożyczalni, warto wziąć pod lupę także wady. Wadą niestety jest ryzyko zaufania firmie, która za bardzo może nie znać się na tej branży oraz oszukuje klientów w kwestiach finansowych. Na szczęście to ryzyko można wyeliminować poprzez dokładna weryfikacja firm. Kryteriami naszej oceny możemy być estetyka strony internatowej danej firmy, rozmowa telefoniczna konsultanta, który przekona nas swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem czy również stosunek cen do jakości produktów.

  Warto sobie w tym celu zrobić prywatny ranking firm, które są wart zainteresowania po wcześniejszej weryfikacji opinii, a także cenniku. W tym przypadku warto zainwestować w firmy świadczące wysoką jakość praz oferujące najwyższy standard elementów. Tak dobrana firma będzie gwarancją sukcesu naszej imprezy.

  Podsumowanie

  Wypożyczalnie oferujące meble eventowe idealnie sprawdzą się w sytuacjach organizowania dużych imprez, na których potrzebne jest profesjonalne wyposażenie, ale nie tylko. Również taką współpracę powinny rozpatrzyć osoby chcące ugości swoich bliskich na imprezie w wygodnych warunkach, a nie mające budżetu na zakup własnego wyposażenia.

  [zdjęcie aktualności]
  21 stycznia 2020
  Najsłynniejsza muzyczna rodzina z naszego miasta wystąpi z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w Filharmonii Częstochowskiej 24 stycznia, o godz. 19.00. W kolędach trzypokoleniowego zespołu gruntowna edukacja łączy się z pasją wspólnego muzykowania i doświadczeniami z rozmaitych scen.