Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE...
11 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie starosta częstochowski Krzysztof Smela, wicestarosta Jan Miarzyński, naczelnik Wydziału EZK Leonard Smolarski i wiceprzewodniczący Śląskiego Zrzeszenia LZS Jacek Staniewski, wręczyli symboliczne wyróżnienia sportowe Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie za 2018 rok.

wybieranie mebli na aranżację biura

Prowadzenie biznesu w odpowiednich warunkach to podstawa, jednak nie zawsze możliwa jest aranżacja biura zgodnie z naszymi planami i marzeniami. Często, z konieczności, musimy pójść na pewne ustępstwa i poradzić sobie z problemem, takim jak małe biuro. Z pozoru mogłoby się wydawać, że jego zaaranżowanie będzie niemożliwe, ale praktyka pokazuje, że nawet z kilkunastu metrów kwadratowych można zrobić pożytek. W jaki sposób? Inwestując w odpowiednie polskie meble biurowe, ale nie tylko!

Polskie meble a aranżacja biura

Uzyskanie odpowiedniego efektu jest możliwe zarówno w małym biurze znajdującym się w siedzibie firmy, jak również we własnym domu – wystarczy tylko wybrać odpowiednie polskie meble (np. ekskluzywne meble na eksport) przykładowo od http://pgmeb.com, a także rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie optyczne powiększenie powierzchni. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, dzięki którym uda Ci się stworzyć odpowiednie warunki do pracy nawet na bardzo niewielkiej przestrzeni.

Po pierwsze – zwróć uwagę na meble biurowe

Chcąc zainwestować w polskie meble gabinetowe, warto poszukać takich, które nie będą zajmowały wiele miejsca. Podstawą doboru odpowiednich rozwiązań jest oczywiście zmierzenie wymiarów pomieszczenia i dopasowanie mebli pod tym właśnie kątem. Najważniejsze są oczywiście biurka, które powinny posiadać taką długość i szerokość, by z jednej strony spełniały swoje zadanie, a z drugiej dostęp do nich był zawsze bezproblemowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem są w tym wypadku meble biurowe z szufladami i szafkami, dzięki którym zaoszczędzimy miejsce na często użytkowane przedmioty oraz akcesoria. Co więcej – biurko warto ustawić jak najbliżej ściany.

Oczywiście najmniej problematyczne byłoby zainwestowanie w ekskluzywne polskie meble gabinetowe na wymiar, jednak często jest to duży koszt – na szczęście dzięki ogromnej różnorodności rozwiązań, jakie zaoferuje Ci polski producent mebli, możliwe jest znalezienie biurka i innych mebli w odpowiednich wymiarach, dopasowanych do danego pomieszczenia.

Co z pozostałymi meblami? Warto zastosować przede wszystkim szafy do zabudowy wnęk, a jeżeli nie ma takiej możliwości – wybrać półki podwieszane, które nie zabiorą Ci cennego miejsca na podłodze. Możesz też wykorzystać szafki o bardzo małej szerokości, ale za to wysokich, w których – wbrew pozorom - zmieści się bardzo wiele rzeczy. Pamiętaj, by aranżacja biura o niewielkiej powierzchni była nie tylko funkcjonalna, ale również elegancka – nie tylko dla wygody pracy, ale również prestiżu firmy.

Po drugie – zwiększ optycznie przestrzeń

Nowoczesne meble na eksport to nie wszystko. Odpowiednia aranżacja biura o niewielkiej powierzchni jest dużo skuteczniejsza, jeżeli skorzystasz z pomysłowych sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni. Nie doda Ci to co prawda dodatkowych metrów kwadratowych, ale da wrażenie większej ilości miejsca, a to z kolei przyczyni się do znacznego poprawienia komfortu pracy. Jakie optyczne sposoby na powiększenie biura zastosować?

 • Wrażenie większej przestrzeni można uzyskać przede wszystkim dzięki jasnym kolorom – w szczególności ścian. Stosuj więc pastelowe kolory, odcienie szarości i bieli, a całkowicie zrezygnuj z ciemnych, intensywnych kolorów czy tapet.
 • W przypadku podłóg obowiązuje ta sama zasada – powinny być jasne, a w przypadku stosowania płytek, zadbaj o to, aby były one jak największe. To również doda optycznie pomieszczeniu kilku metrów kwadratowych.
 • Nie używaj zasłon i firan, które nie tylko zmniejszają optycznie pomieszczenie, ale również ograniczają dostęp światłą do wnętrza. Postaw na rolety i żaluzje.
 • Światło ma w tym przypadku ogromne znaczenie – jaśniejsze, lepiej oświetlone biuro wydawać się będzie większe. Możesz też postawić na oświetlenie punktowe, kosztem tego górnego.
 • Doskonałym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni może okazać się lustro. Niestety, nie zawsze będzie ono pasowało do biura, dlatego decyzja o jego zastosowaniu zależy wyłącznie do Ciebie.

Po trzecie – szukaj rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzisz miejsce

Właściwa aranżacja biura o niewielkiej powierzchni jest możliwa dzięki wspomnianym już wnękom i szafkom pod zabudowę, wysokim szafom czy biurkom posiadającym miejsce na przechowanie przedmiotów. Jednak to nie wszystko, co warto zastosować i co może zaoferować Ci producent mebli. W małych biurach bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się np. urządzenia wielofunkcyjne (np. te do drukowania, kopiowania i kserowania), które nie zajmują dużo miejsca. Podobnie jest w przypadku wielofunkcyjnych mebli, które również pozwolą Ci oszczędzić kilka metrów kwadratowych.

Zadbaj o odpowiedni wystrój biura!

Tylko dzięki komfortowo urządzonej, funkcjonalnej i eleganckiej przestrzeni do pracy, będziesz w stanie efektywnie wykonywać swoje codzienne zadania. Korzystając z powyższych wskazówek i uwalniając nieco własnej kreatywności, z całą pewnością będziesz w stanie stworzyć wyjątkowy wystrój biura. Pamiętaj też, by producent mebli, którego wybierzesz, miał dobrą opinię i oferował nowoczesne rozwiązania – np. meble na eksport!

[zdjęcie aktualności]
17 grudnia 2018
W tradycyjnym już, bo rozgrywanym po raz czwarty turnieju piłki nożnej halowej jednostek miejskich najlepsi okazali się pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA, wyprzedzając Urząd Miasta oraz Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o.
[zdjęcie aktualności]
17 grudnia 2018
Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem, do Częstochowy dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Jego płomień, podczas tegorocznych Targów Bożonarodzeniowych, będą mogli odebrać wszyscy chętni.
[zdjęcie aktualności]
17 grudnia 2018
W co drugi miesiąc przyszłego roku, w każdy ostatni czwartek miesiąca od 10 do 14, w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 dyżurować będą pracownicy biura terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich.
[zdjęcie aktualności]
17 grudnia 2018
Pisarz i publicysta odebrał to miejskie wyróżnienie 15 grudnia podczas swojego benefisu w Ratuszu. Związany z Częstochową członek PEN Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich kończy w tym roku 85 lat.
[zdjęcie aktualności]
17 grudnia 2018
Swój jubileusz świętował podczas koncertu galowego w Filharmonii Częstochowskiej. Zespół pielęgnujący folklorystyczne tradycje jest m.in. laureatem Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury oraz ministerialnego wyróżnienia ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Ortodoncja to trudna dziedzina stomatologii. Ortodonta musi nie tylko rozpoznać wadę zgryzu, ale również zaproponować leczenie, przeprowadzić je, zakładać i zdejmować aparat na zęby. W ostatnich latach ortodoncja stała się bardzo modna. O ile jeszcze kilkanaście, czy kilka lat temu ortodontę odwiedzały głównie dzieci, to dziś wielu dorosłych ludzi jest klientami ortodontów. Ortodonta pomaga zarówno na płaszczyźnie estetycznej, jak medycznej. Ale skąd w ogóle wziął się ten zawód i jaka jest historia ortodoncji?

Czym zajmuje się dobry ortodonta?

Dobry ortodonta w Warszawie https://dobryortodontawarszawa.pl, czy w jakimkolwiek innym mieście, zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo – twarzowych. Koryguje także wszelkie nieprawidłowości zębowe. Dobry ortodonta podejmuje się leczenia każdego pacjenta: zarówno dziecka jak i osoby dorosłej, o ile nie ma przeciwskazań medycznych. Leczenie przeprowadzane przez ortodontę polega przede wszystkim na zakładaniu aparatu na zęby, a następnie kontrolowaniu przebiegu leczenia. Oczywiście, przed rozpoczęciem leczenia, ortodonta zleca szereg badań, zarówno ogólnych, jak i zdjęć zębów, tak, aby jak najlepiej mógł opracować plan leczenia dla konkretnego pacjenta.

Ortodoncja i jej historia

Jak można się spodziewać, ludzie od zawsze mieli problemy ze swoimi zębami. Dlatego, nikogo nie powinno dziwić, że już kilka milionów lat temu usuwano sobie zęby, co uważa się za początki chirurgii stomatologicznej – oczywiście bardzo prymitywnej. Następnie, już nie tylko wyrywano zęby, ale również podejmowano próby ich leczenia – pierwsze ślady po leczeniu zębów odnotowuje się na ok. 12 tys. lat p.n.e. Zęby posiadają widoczne ślady zdrapanych fragmentów z próchnicą. Co zaskakujące, już 9 tysięcy lat temu, ludzie nie tylko borowali zęby, ale również wypełniali ubytki, o czym świadczą zachowane do dziś czaszki z zębami oraz same żeby. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, jak wcześnie zaczęto stosować protezy zębowe. Badacze twierdzą, że pierwsze protezy zaczęto wytwarzać już w VIII w. p.n.e., a ich twórcami byli Etruskowie.

Ortodoncja jako specjalizacja zaczęła rozwijać się jednak dopiero w XX wieku. W roku 1900 Edward H. Angle otworzył szkołę, w której kształcono zarówno z zakresu stomatologii, jak i ortodoncji. Ortodoncja bardzo się zmieniała. Początkowo nie przypuszczano, że wady mogą być genetyczne, używano również wyłącznie materiałów szlachetnych. Z czasem wiedza rosła, pojawiały się nowe techniki i sposoby leczenia, a także zaczęto wykorzystywać nowe materiały – stal nierdzewną, płytki aktywne etc.

Współczesna ortodoncja cały czas się rozwija. Obecnie dobry ortodonta może zaproponować nam różne rodzaje leczenia, lecz najskuteczniejszym sposobem na skorygowanie wad uzębienia pozostają nadal aparaty na zęby. Wyróżnia się aparaty na zęby ruchome oraz stałe. Aparaty ruchome stosuje się w szczególności u dzieci, a są to aparaty mechaniczne, mechaniczno – czynnościowe, a także czynnościowe. U dorosłych zaleca się noszenie aparatów stałych. Do wyboru są aparaty na zęby metalowe, kryształowe, porcelanowe i wiele innych.

Ceny aparatów na zęby zależą od tego, z jakiego materiału są wykonane. Aparaty na zęby ruchome mają znacznie niższe ceny, a wielu przypadkach mogą być również refundowane. Warto pamiętać o tym, że każdą wadę można wyleczyć lub w dużym stopniu skorygować. Jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, a im wcześniej udamy się do polecanego ortodonty – tym lepiej.

historia zawodu ortodonta

Odpowiednia profilaktyka i częste wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają na zachowanie zębów w zdrowiu i unikanie większych problemów, co ma szczególne znaczenie w przypadku najmłodszych. Jednak zdarzają się zaniedbania oraz sytuacje, w których problemy z uzębieniem stają się większe, niż można się było spodziewać – w takiej sytuacji dentysta dziecięcy może zlecić nie zwykły zabieg, a taki z zakresu chirurgii stomatologicznej. Kiedy jest ona potrzebna, jakie problemy rozwiązuje i czy… należy się jej obawiać?

Dentysta dziecięcy – kiedy zleca zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej?

Chirurgia stomatologiczna to przede wszystkim leczenie bardziej zaawansowane niż to, które odbywa się w czasie standardowych, regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Jest ona niezbędna nie tylko w przypadku zaniedbań, których wynikiem jest np. rozprzestrzeniająca się próchnica i obumarcie zęba, ale również w innych przypadkach. Stomatolog dziecięcy https://dentystadladzieciwarszawa.pl może być w tym przypadku potrzebny np. po upadku dziecka, które złamie ząb albo w innych sytuacjach, gdzie niezbędne jest zaawansowane leczenie.

Do najczęstszych zabiegów z zakresu chirurgii, jakie przeprowadza dentysta dla dzieci, należą przede wszystkim:

 • Ekstrakcja zęba, a więc popularne wyrywanie – w przypadku dzieci ma ono miejsce przede wszystkim w przypadku zębów mlecznych i choć nie jest przeprowadzany bardzo często, może zdarzyć się, że okaże się niezbędny w przypadku Twojego dziecka. Kiedy dentysta dziecięcy przeprowadza ekstrakcję zębów mlecznych? Przede wszystkim w przypadku problemów związanych z wyrzynaniem się zębów stałych, a rzadziej kiedy zęby zostają zaatakowane przez próchnicę i leczenie może okazać się nieskuteczne.
 • Podcięcie wędzidełka, które stomatolog dla dzieci wykonuje wtedy, gdy młody pacjent ma spore problemy z wymawianiem głosek dziąsłowych. Możliwe jest w przypadku dostrzeżenia problemu – również przez ortodontę dziecięcego. W tym przypadku zabieg trwa zaledwie kilka minut.

To najczęstsze zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, które przeprowadzane są w przypadku najmłodszych. Tego rodzaju działania nie są nagminne, jednak mogą się zdarzyć – w takiej sytuacji należy zachować spokój, ponieważ nie są równoznaczne z tym, że dziecko będzie odczuwało ból w trakcie zabiegu.

Chirurgia tak jak stomatologia dziecięca w Warszawie – nie należy się jej bać!

Dentysta dziecięcy jest specjalistą, który korzystając z wysokich kwalifikacji oraz doświadczenia, doskonale wie, jak zapewnić dziecku komfortowe warunki – nawet podczas najbardziej złożonych zabiegów. Korzysta on również z nowoczesnych technologii, dzięki którym możliwe jest przeprowadzanie zabiegów bezboleśnie i naprawdę szybko, na co dowodem są kilkuminutowe zabiegi podcinania wędzidełka.

Chirurgii dziecięcej nie należy się więc bać – przede wszystkim dzięki nowoczesnemu znieczuleniu komputerowemu, z którego korzysta stomatolog dla dzieci. Jednym z tych najlepszych rozwiązań jest znieczulenie The Wand, które sprawia, że dziecko nie czuje bólu w trakcie zabiegu, a więc jest on przeprowadzany szybko i bez jakichkolwiek komplikacji.

Jak znaleźć dobrego chirurga stomatologicznego?

Przede wszystkim należy kierować się doświadczeniem, kwalifikacjami oraz tym, jak dentysta dziecięcy w Warszawie podchodzi do swoich obowiązków. Kiedy tworzy wystrój gabinetu pod kątem najmłodszych (różne kolory, maskotki), wynagradza młodych pacjentów za odwagę i ma pozytywne opinie wśród innych rodziców – wtedy warto rozważyć wizytę w jego gabinecie, bo wiesz, że Twoje dziecko u dentysty będzie czuło się bardzo dobrze. Warto szukać i porównywać oferty, bo wybór odpowiedniego specjalisty jest bardzo ważny w kontekście komfortu i zdrowia Twojego dziecka.

chirurgia stomatologiczna u dentysty dziecięcego

 • Ukradł perfumy za blisko 8 tys. zł

  Zarzuty kradzieży usłyszał 24-latek, podejrzany o to, że w jednej z częstochowskich drogerii ukradł perfumy o wartości blisko 8 tys. zł. Został ujęty przez pracowników ochrony. To zresztą nie jedyny przypadek, kiedy mężczyzna wszedł w konflikt z prawem. Zarzuca mu się także krótkotrwałe użycie pojazdu i usunięcie jego dowodu rejestracyjnego. Przestępstw tych dokonał w warunkach recydywy. Prokurator zadecydował o objęciu zatrzymanego dozorem.

 • Kolizja w Rudnikach - spłonął autobus

  Częstochowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego pracowali dzisiaj nad ranem na miejscu kolizji w Rudnikach na DK91. Z ustaleń mundurowych wynika, że autobus, który uległ awarii technicznej, zatrzymał się na wiadukcie kolejowym. Wtedy wjechał w niego kierujący citroenem. Autobus doszczętnie spłonął. Nie było w nim pasażerów i nikt nie doznał żadnych obrażeń.

 • „Elementarze bezpieczeństwa” i odblaski dla przedszkolaków z Częstochowy

  Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziły dzisiaj Niepubliczne Przedszkole „Małego odkrywcy”, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Mł. asp. Sabina Chyra – Giereś i sierż. Małgorzata Makles rozdały maluchom „Elementarze bezpieczeństwa” i tłumaczyły, o czym należy pamiętać poruszając się po drodze. Wszystkie przedszkolaki otrzymały też odblaskowe opaski, a na zakończenie mogły zobaczyć z bliska, przytulić się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Sznupkiem.

 • W dniu 15 grudnia 2018 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego pamięci strażaków, którzy pełniąc służbę odeszli z pożarniczych szeregów st. ogn. poż. Andrzeja Idziaka, st. ogn. poż. Zygmunta Łuszczyńskiego i st. str. Waldemara Krawczyka.

  Fundatorami pomnika są ISD Huta Częstochowa oraz Zarząd Regionu Częstochowskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „ Solidarność”. Autorem projektu pomnika jest Pan prof. Mariusz Wasilewskinauczyciel rzeźby Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie. Pomnik powstał także dzięki pracy i zaangażowaniu strażaków Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

  W uroczystości odsłonięcia pomnika wzięli udział:

  Pan Robert Magdziarz Wicewojewoda Śląski, Arcybiskup Wacława Depo Metropolita Częstochowski, Pan starszy brygadier Jacek Kleszczewski Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Pani Grażyna Matyszczak Dyrektor Biura Poselskiego Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Szymona Giżyńskiego, Pan Krzyszof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy, Pan Krzysztof Smela Starosta Częstochowski, Pan Zdzisław Wolski Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy, Pan Andrzej Kubat - Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego, Pani Grażyna Knapik Asystentka Pani Lidii Burzyńskiej Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Jacek Strączyński - Przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „ Solidarność” , Pan Jacek Kasprzyk Przedstawiciel ISD Huta Częstochowa, Pan Piotr Grazda , Dyrektor SP ZOZ MSWiA w Katowicach, Pani Grażyna Łuszczyńska żona st. ogn. poż. Zygmunta Łuszczyńskiego, Pan prof. Mariusz Wasilewski autor projektu pomnika, przedstawiciele Służb Mundurowych, Struktur Ochotniczych Straży Pożarnych ZOSP RP, przedstawiciele duchowieństwa, kapelani strażaccy, Burmistrzowie i Wójtowie gmin Powiatu Częstochowskiego, emeryci Państwowej Straży Pożarnej i byłej Zawodowej Zakładowej Straży Pożarnej Huty Częstochowa Prezesi Kół Związku Emerytów i Rencistów działających przy Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie, przedstawiciele związków zawodowych działających w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie, strażacy i pracownicy KM PSP w Częstochowie.

  Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonali: Pani Grażyna Łuszczyńska, Jacek Strączyński, starszy brygadier Jacek Kleszczewski oraz starszy brygadier Jarosław Piotrowski.

  Pomnik poświęcił Arcybiskup Wacława Depo Metropolita Częstochowski. Został przekazany także przez Pana Jacka Strączyńskiego akt pieczy nad pomnikiem Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie. Pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów. Został odczytany i przekazany na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie list okolicznościowy od Pana Joachima Brudzińskiego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pani Lidii Burzyńskiej Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Okolicznościowe przemówienia wygłosili zaproszeni goście,.

  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2018
  Głownym punktem obrad czwartkowej sesji będzie głosowanie nad zgłoszonymi poprawkami do projektu budżetu oraz budżetem miasta na 2019 rok, a także podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2033.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2018
  W auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej podsumowano 9. edycję Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych. W czasie spotkania nagrodzono pracodawcę, który w sposób szczególny wspiera rozwój szkolnictwa zawodowego.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2018
  Posiedzenie samorządowców z całego kraju odbywa się 14 grudnia w naszym Ratuszu. W porządku obrad m.in. przygotowanie do spotkania z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie cen energii elektrycznej oraz sporządzenie opinii do szeregu projektów ustaw.
  [zdjęcie aktualności]
  14 grudnia 2018
  Częstochowska Organizacja Turystyczna zaprasza na XII Targi Bożonarodzeniowe ,,Gwiazdkowa Aleja". Potrwają od 19 do 23 grudnia.
  Zarządzenie Nr 42/2018 Starosty Częstochowskiego z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018 roku dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Częstochowie
  800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4...
  13 grudnia 2108 roku na sali sesyjnej w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie nowego Zarządu Powiatu Częstochowskiego z wójtami, burmistrzami i przewodniczącymi rad gmin naszego powiatu.