[zdjęcie aktualności]
17 maja 2019
W ramach „Częstochowskich Dni Profilaktyki 2019”, 22 maja w godz. 9.00 – 11.30 w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Zamenhofa 23 w Częstochowie odbędzie się przedsięwzięcie wychowawczo-profilaktyczne „Na krawędzi”.
[zdjęcie aktualności]
17 maja 2019
Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają na bezpłatne szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych. Temat: „Zasady sprzedaży i podawania napojów alkoholowych”.
[zdjęcie aktualności]
17 maja 2019
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że 26 maja w związku z awaryjnym remontem i zamknięciem przejazdu kolejowego przy ulicy Bugajskiej zostaną zmienione trasy linii nr 31, 57, 58, 59 i 67.
[zdjęcie aktualności]
17 maja 2019
W auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbył się Dialog Obywatelski poświęcony gospodarce o obiegu zamkniętym. Jego uczestnicy dyskutowali o szeroko pojętym rozwoju i najbardziej efektywnych formach funkcjonowania samorządów we wspólnocie europejskiej. Gościem ...
[zdjęcie aktualności]
17 maja 2019
Rada Miasta udzieliła prezydentowi Częstochowy Krzysztofowi Matyjaszczykowi wotum zaufania. Przyjęła też sprawozdanie z wykonania zeszłorocznego budżetu, a tym samym udzieliła prezydentowi absolutorium.
Dzień Strażaka 2019 Tradycyjnie maj jest miesiącem, w którym na terenie całego kraju obchodzone są dni ochrony przeciwpożarowej. Stąd też w dniu 26 maja 2019 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się uroczystości związane z obchodami strażackiego święta. Obchody rozpoczęły się od złożenia meldunku Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. mgr inż. Jackowi Kleszczewskiemu, po czym przy dźwięki hymnu państwowego nastąpiło podniesienie flagi państwowej, Następnie nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem pamięci poległych strażaków. Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali, nominacji na wyższe stopnie, oraz dyplomu Komendanta Głównego i nagród Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali za trud podczas codziennej służby oraz pogratulowali odznaczeń i awansów.
[zdjęcie aktualności]
16 maja 2019
W najbliższy piątek o godz. 17 w Ratuszu Miejskim odbędzie się wernisaż wystawy XV Pleneru Artystycznego ISD Huty Częstochowa „Nowe pokolenie”. Jej współorganizatorem, zgodnie z tradycją, jest Muzeum Częstochowskie.
[zdjęcie aktualności]
16 maja 2019
Kadeci Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa zostali mistrzem Polski. W turnieju finałowym rozgrywanym w Szczytnie wygrali wszystkie pięć spotkań.
[zdjęcie aktualności]
16 maja 2019
17 maja rozpoczyna się przebudowa ul. Łódzkiej od ronda 7 Dywizji Piechoty do ul. Poleskiej. Remontowany odcinek zostanie zamknięty do odwołania.
[zdjęcie aktualności]
16 maja 2019
Miejskie uroczystości z nią związane zaplanowano na 19 maja w Parku Staszica i al. Sienkiewicza. Początek o godz. 17.00.
 • Podsumowanie działań Truck & Bus

  Wczoraj w całym kraju prowadzone były działania Truck & Bus, mające na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób. Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego dokonali kontroli ponad 260 pojazdów, w tym 200 pojazdów cięzarowych i 12 autobusów. W wyniku podjętych kontroli, mundrowi zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.

 • Znamy zwycięzców eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Częstochowie

  W dniu 15 maja 2019 roku odbył się w Częstochowie II etap eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział łącznie 28 uczniów. Zawody przeprowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych.

 • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X Konkursie Fotograficznym „PIĘKNO ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ”, nad którym patronat objął Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

  Volvo to marka samochodów ciesząca się dużym zainteresowaniem także w Polsce. Oprócz nowych modeli, często decydujemy się na te z drugiej ręki. Gdzie można kupić bezpiecznie używane auto od Volvo?

  Używane samochody Volvo – gdzie kupować bez ryzyka?

  Chyba każdy kierowca, który musiał kiedykolwiek szukać używanego samochodu, na pewno wie, że może to przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. Wprawdzie na polskim rynku znajduje się obecnie wiele samochodów, w tym także dużą część z rynków zachodnich, to jednak wybranie tego, który będzie mógł całkowicie spełnić nasze wymagania, takie proste już nie jest.

  Podobnie jest wtedy, gdy chodzi o używane samochody Volvo – ta szwedzka marka ma w swojej stajni wiele udanych modeli, które są poszukiwane przez kierowców z ograniczonym budżetem.

  Aktualnie oferty na samochody od tego producenta można sprawdzać nie tylko przez portale ogłoszeniowe, na giełdach czy w komisach, ale także w salonach samochodowych, na przykład w salonie.

  Gdzie zatem kupować samochody Volvo z drugiej ręki?

  Używane samochody Volvo – gdzie szukać dobrych ofert?

  Najczęściej wtedy, gdy interesują nas używane samochody, swoje poszukiwania rozpoczynamy od internetu. Dzisiaj wystarczy tylko parę minut, aby błyskawicznie znaleźć ciekawe oferty on-line.

  Asortyment samochodów Volvo na portalach ogłoszeniowych jest sporo, ale z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wybranie odpowiedniego modelu może być dużym wyzwaniem. Sprzedający może pominąć kluczowe informacje o stanie pojazdu, jego auto może nieć uszkodzenia, o których wcześniej nie wspominał. Dodatkowo, bardzo często na oględziny auta trzeba jechać nawet przez parę godzin, co generuje spore koszty.

  Druga opcja to giełdy oraz komisy samochodowe – znajdziemy je praktycznie w każdym większym mieście, na przykład wtedy, gdy do wyszukiwarki wpiszemy słowa internetowe „samochody używane Volvo Warszawa”.

  Musimy jednak pamiętać o tym, że także w tym przypadku istnieje ryzyko, że zostaniemy oszukani. Sprzedawane w autokomisach i na giełdach modele także mogą być w opłakanym stanie, a wtedy, gdy nie będziemy znali się na motoryzacji, możemy stać się szybko ofiarą zuchwałego oszustwa.

  Używane samochody Volvo – sprawdź w salonie dealerskim!

  Gdzie, wobec tego można kupować dobre auta używane? Warto odwiedzić salon samochodowy, ponieważ znajdziemy w nim nie tylko modele prosto z fabryki, ale także te z drugiej ręki!

  Dzisiaj Volvo samochody uzywane z salonu kupowane są bardzo często przez tych, którym zależy na bezpiecznej transakcji. To wszystko za sprawą specjalnego programu Volvo Selekt, który został stworzony po to, aby pomagać klientom w poszukiwaniu samochodów Volvo bez ryzyka.

  Jakie są główne zalety związane z zakupem pojazdu w ramach programu Volvo Selekt? Przede wszystkim samochody używane Volvo Selekt to modele w wieku do 7 lat oraz z przebiegiem nie większym niż 150 tysięcy kilometrów. Pojazdy te są dokładnie sprawdzane przed wystawianiem na sprzedaż, a producent dodatkowo daje na nie roczną gwarancję wraz z korzystnym pakietem Assistance.

  Do wyboru mamy wiele modeli, w tym między innymi takie jak:

  • samochody używane Volvo XC60
  • samochody używane Volvo XC90
  • samochody używane Volvo V70
  • samochody używane Volvo S60
  • samochody używane Volvo S80

  Jeśli także interesują Cię auta używane Volvo Selekt, sprawdź już teraz dostępne oferty na stronach internetowych salonów samochodowych Volvo, a następnie umów się na wizytę!

  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Rozpoczął się nabór kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2020-2023. Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca.
  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Kolejny turniej koszykówki ulicznej odbędzie się w niedzielę, 26 maja, na boisku wielofunkcyjnym przy Promenadzie Niemena. Organizatorzy zaplanowali też otwarte rozgrywki dzieci i młodzieży, czyli Częstochowa Streetball KIDS, a także pozasportowe atrakcje. Udział jest bezpłatny.
  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Niepogoda co prawda nie pozwoliła na przemarsz na pl. Biegańskiego, ale zamiast tego było spotkanie w gościnnej Bibliotece Publicznej im. W. Biegańskiego. W ten sposób młode czytelniczki i czytelnicy już po raz 10. uczcili Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich oraz Tydzień ...
  [zdjęcie aktualności]
  15 maja 2019
  Ponad 150 uczennic i uczniów częstochowskich szkół wzięło udział w spotkaniu wokół publikacji pt. ,,Częstochowa w PRL-u”. Spotkanie, które odbyło się 14 maja w Ratuszu, było nietypową lekcją historii, a zarazem debatowania.
  W ramach projektu „Dzień Dobrego Słowa”, odbyła  się 15 maja w Starostwie Powiatowym w Częstochowie konferencja mająca przybliżyć ideę propagowania zasad kulturalnego zachowania, szacunku dla języka, poprawnej wypowiedzi i sprawności komunikacyjnej.
  [zdjęcie aktualności]
  14 maja 2019
  Kadeci Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa zostali mistrzami Polski. Podopieczni Pawła Tomaszewskiego w rozgrywanym w Szczytnie turnieju finałowym wygrali wszystkie pięć spotkań, z czego najważniejsze w finale 3:0 z MOS-em Wola Warszawa.