[zdjęcie aktualności]
19 października 2018
Nasze miasto zajęło 3. miejsce w plebiscycie organizowanym przez ,,Gazetę Wyborczą” i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Na gminy robiące najwięcej dla seniorek i seniorów głosowano online. To element kampanii pod hasłem „DługoWIECZNI”.
[zdjęcie aktualności]
19 października 2018
W najbliższy poniedziałek rusza głosowanie na zadania do realizacji w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Jak co roku wybierzemy zadania dzielnicowe i ogólnomiejskie.
[zdjęcie aktualności]
19 października 2018
Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie, działające w strukturach MOPS, zaprasza na dni otwarte, które odbędą się 22 i 23 października w godz. 12.00-18.00.
[zdjęcie aktualności]
19 października 2018
Efektem dotychczasowego działania Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie jest m.in. utworzenie 62 podmiotów ekonomii społecznej i udzielenie różnego rodzaju wsparcia 1500 osobom. Do 2023 r. JOWES zostanie dofinansowany kwotą 16 mln ...
 • Pamiętaj o oświetleniu roweru! Spot profilaktyczny

  Komenda Miejska Policji w Częstochowie nawiązała współpracę ze społecznym konsultantem do spraw komunikacji rowerowej. Efektem prowadzonych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego jest cykl spotów profilaktycznych, w których cennych porad i wskazówek udzielają częstochowscy policjanci. Tym razem prezentujemy filmik o oświetleniu rowerów.

 • Zarzuty za znęcanie się nad 82-letnią babcią

  Zarzuty znęcania się nad 82-letnią babcią i uszkodzenia jej ciała usłyszał 40-latek. Mężczyzna został też objęty dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Jak ustalili śledczy, podejrzany wszczynał awantury już od od blisko roku. Ubliżał kobiecie i poniżał ją, a ostatnio popchnął, przez co 82-latka przewróciła się i złamała nogę.

 • „Odblaski Ratują Życie” - ciąg dalszy akcji

  Kolejne szkoły i przedszkola zostały obdarowane opaskami odblaskowymi. To element akcji zorganizowanej przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie pod nazwą „Odblaski Ratują Życie”. Partnerami kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach są samorządowcy, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, MPK i prywatne przedsiębiorstwa. Dzięki działaniom rozdanych zostało 11 tysięcy odblasków.

 • Policjanci na „Dniu Seniora”

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie uczestniczyli w „Dniu Seniora”, zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Hasłem tegorocznej edycji „Senioralii” jest „Aktywnie i Bezpiecznie”, a celem uaktywnienie seniorów i podniesienie ich świadomości prawnej.

 • W dniu 18 października br. odbyły się ćwiczenia „GAZ 2018” . Ich głównym celem było praktyczne sprawdzenie przygotowania oraz doskonalenie współdziałania sił i środków krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w przypadku uszkodzenia linii przesyłowej oraz zapalenia się gazu.

  Ponadto ćwiczenia „GAZ 2018” miały na celu rozpoznanie infrastruktury przesyłowej, dróg pożarowych, zaopatrzenia wodnego do gaszenia pożarów oraz technologii transportu gazu.

  Wzięły w nich udział wytypowane jednostki ochrony przeciwpożarowej z KM PSP Częstochowa, KP PSP w Lubliniec i Kłobuck oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Cisie, Wrzosowa, Konopiska i Dżbów.

  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2018
  Inwestycja zlecona przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu ma zakończyć się jeszcze w listopadzie tego roku.
  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2018
  Współtwórca wielu ważnych wydarzeń kulturalnych ostatnich lat organizowanych w Częstochowie – koncertów „Kalinowe Niebo”, „3 Dźwięki Komedy”, „Puls” oraz Festiwalu Retro – zmarł 14 października.
  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2018
  Częstochowscy seniorzy przejęli klucze do bram miasta i będą nim rządzić przez dwa dni. Dziś bawili się podczas wspólnych zajęć ruchowych, jutro wezmą udział w koncertach gwiazd.
  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2018
  Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 53 oficjalnie dołączyli do grona uczniów. W szkole przy ul. Orkana odbyło się pasowanie na pierwszaka.
  [zdjęcie aktualności]
  18 października 2018
  Zakończyły się trwające rok prace związane z termomodernizacją i przebudową krytej pływalni MOSiR przy alei Niepodległości. Kosztem 5,5 mln zł, dzięki unijnemu dofinansowaniu, powstał nowoczesny i przyjazny obiekt, który ma rozpocząć działalność 2 listopada.
 • Akcja „Odblaski Ratują Życie” ruszyła!

  Ruszyła akcja zorganizowana przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie pod nazwą „Odblaski Ratują Życie”. Mundurowi, razem z samorządowcami, przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i prywatnymi partnerami rozdają 11 tys. opasek odblaskowych. Inauguracja akcji odbyła się w Miejskim Przedszkolu nr 20 w Częstochowie.

 • Wyjątkowa prelekcja w częstochowskiej komendzie

  Częstochowską komendę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc. Sierż. Małgorzata Makles z wydziału ruchu drogowego wygłosiła prelekcję, rozdała odblaski i opowiedział jak wygląda służba w Policji, a mł. asp. Robert Kolanko zaprezentował umiejętności i posłuszeństwo psa służbowego – Jariki. Gościem specjalnym był ratownik medyczny Marek Bigos.

 • Podziękowanie za profesjonalizm policjantów od Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol

  Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga odwiedził dzisiaj Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Atłasika, aby podziękować mu za dotychczasową, owocną współpracę. Burmistrz podkreślił, że jest ogromnie wdzięczny za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom, profesjonalizm funkcjonariuszy i zaangażowanie w wykonywane przez nich obowiązki służbowe.

 • Czy ktoś zna tych oszustów?

  Policjanci z Częstochowy poszukują pary, która 10 sierpnia tego roku w sklepie jubilerskim przy Al. NMP w Częstochowie oszukała sprzedawcę na przeszło 22 tys. zł. Jubiler został wprowadzony w błąd myśląc, że kupił złoto. Po wyjściu klientów i sprawdzeniu okazało się jednak, że towar został podmieniony na bezwartościowy metal. Śledczy dysponują zdjęciem kobiety i mężczyzny, podejrzewanych o udział w tym przestępstwie. Publikujemy też nagranie z monitoringu.

 • [zdjęcie aktualności]
  17 października 2018
  5 ton plastikowych nakrętek zebrały dzieci i młodzież biorące udział w szóstej edycji akcji „Nakrętkowa Częstochowa”, którą 16 października, podsumowano w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
  [zdjęcie aktualności]
  17 października 2018
  Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 20 im. Króla Maciusia Pierwszego odwiedzili częstochowscy policjanci, którzy wręczyli im odblaskowe opaski. Spotkanie zainaugurowało akcję „Odblaski ratują życie”.