Częstochowskie warsztaty rewitalizacyjne dołącz i zmień swoje otoczenie!

2 min czytania
Częstochowskie warsztaty rewitalizacyjne  dołącz i zmień swoje otoczenie!

W Częstochowie zbliżają się warsztaty rewitalizacyjne, które mają na celu zaangażowanie mieszkańców w proces odnowy ich lokalnych społeczności. Od 13 do 17 stycznia 2025 roku, w pięciu różnych lokalizacjach, odbędą się spotkania, które pozwolą na wymianę pomysłów i potrzeb dotyczących rewitalizacji.

  • Warsztaty rewitalizacyjne w Częstochowie co warto wiedzieć?
  • Harmonogram warsztatów nie przegap okazji!
  • Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Warsztaty rewitalizacyjne w Częstochowie co warto wiedzieć?

Miasto Częstochowa kontynuuje prace nad gminnym programem rewitalizacji, który ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców w pięciu wyznaczonych podobszarach: Podjasnogórskim, Śródmiejskim, Starym Mieście, Ostatnim Groszu oraz Rakowie. Te warsztaty to doskonała okazja, aby mieszkańcy mogli aktywnie uczestniczyć w procesie, dzieląc się swoimi pomysłami i potrzebami.

Spotkania będą miały miejsce w placówkach oświatowych, co sprzyja integracji lokalnej społeczności. Uczestnicy będą mieli szansę na bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami miasta oraz innymi mieszkańcami, co może przyczynić się do lepszego zrozumienia potrzeb poszczególnych obszarów.

Harmonogram warsztatów nie przegap okazji!

Warsztaty odbędą się w następujących terminach i miejscach:

  • Podjasnogórski: 13 stycznia 2025 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. św. Barbary 32, godz. 17.00
  • Śródmiejski: 14 stycznia 2025 r. Techniczne Zakłady Naukowe, ul. Jasnogórska 84/90, godz. 17.00
  • Stare Miasto: 15 stycznia 2025 r. Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Warszawska 31, godz. 17.00
  • Ostatni Grosz: 16 stycznia 2025 r. Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Szczytowa 28/30, godz. 17.00
  • Raków: 17 stycznia 2025 r. Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Ludwika Zamenhofa 23, godz. 17.00

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji, aby wziąć udział w tych ważnych dla społeczności wydarzeniach. Udział w warsztatach jest otwarty dla osób, które są związane z danym podobszarem mieszkańców, pracowników, uczniów oraz przedsiębiorców.

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Organizatorzy warsztatów zapewniają, że osoby z szczególnymi potrzebami również będą mogły wziąć udział w spotkaniach. W przypadku potrzeby wsparcia, na przykład w związku z poruszaniem się na wózku, zachęcamy do kontaktu z organizatorami, którzy chętnie udzielą niezbędnej pomocy.

Warsztaty rewitalizacyjne to szansa na aktywne uczestnictwo w kształtowaniu przyszłości Częstochowy. Jakie zmiany są potrzebne w lokalnych społecznościach? To pytanie, które każdy mieszkaniec powinien sobie zadać, aby wspólnie budować lepsze jutro dla swojego miasta.

Na podst. UM Częstochowa

Autor: krystian