Jak zaplanować wydatki na magazyny energii?

Wiosna to czas zmian, kiedy wszyscy decydujemy się zrealizować przynajmniej część planów, o których myśleliśmy w czasie długiej zimy i pod koniec poprzedniego roku. Może dobrym pomysłem na odcięcie się od wzrastających wciąż rachunków za prąd z sieci będzie zainwestowanie we własny magazyn energii?

Brewa.pl jako jeden z najpopularniejszych dostawców magazynów energii oraz pomp ciepła - służy nie tylko kompleksowym montażem, ale również konsultacjami, po których nie ulega wątpliwości, że magazyny energii od Brewa.pl to najbardziej udany sposób na to, by uzyskać pełną niezależność energetyczną dla swojego domu!

Magazyn energii - dość marnotrawienia prądu!

Do niedawna wszelki zgromadzony w panelach fotowoltaicznych nadmiar prądu kierowano do sieci. Jest to typowa sytuacja, kiedy państwo po raz kolejny chce zarobić na inicjatywie i przedsiębiorczości obywateli. Czy musimy się na to godzić? Nie! Kupując już najtańszy magazyn energii dla własnego domu raz na zawsze pozbywamy się uciążliwości sieci, korzystając jedynie ze zgromadzonego wcześniej zasobu.

Wszystkich sceptyków zapewniamy, że wbrew krótkiemu trwaniu typowo polskiego lata - jest to możliwe. A nawet, jeśli częściowo w okresie wczesnej wiosny lub jesieni decydujemy się skorzystać z sieciowego prądu - obecność magazynu energii i tak korzystnie wpływać będzie na sytuację znacznego obniżenia rachunków za prąd! To nie żarty! Wszystko pokazuje szereg badań, wykonywanych na przestrzeni ostatnich lat chociażby w Niemczech oraz krajach skandynawskich, gdzie zapotrzebowanie na fotowoltaikę z połączeniu z magazynami energii jest jeszcze wyższe, niż w Polsce!

Magazyny energii - każdy chce je mieć!

Znawcy tematu, serwisanci oraz dostawcy zauważają, że w przeciągu ostatnich 2 lat zapotrzebowanie i zainteresowanie magazynami energii dla domów i gospodarstw wzrosło o ponad 50%. To samo dotyczy pomp ciepła. Staliśmy się bardziej świadomi, a tym samym bardziej wymagający. Nie chcemy oddawać sieci nadwyżek wytworzonego przez panele prąd, ponieważ nie będziemy mieć z tego żadnej korzyści. Nie chcemy także dłuższej eksploatacji pieców centralnych, które w tej chwili jedynie zanieczyszczają nasze najbliższe otoczenie. W zależności od potrzeby - można zainstalować falownik klasyczny, albo hybrydowy - przy czym ten drugi ma o wiele rozbudowaną funkcję. W sytuacji awaryjnej, kiedy zaprzestano chwilowo dostarczać prąd z sieci - jest po prostu nieoceniony.

Ceny i dotacje na magazyny energii

Kupno i zainstalowanie domowego magazynu energii nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Ceny wahają się od 20 - 150 tysięcy złotych za optymalne dla polskich warunków mieszkalnych rozwiązania, a można znaleźć jeszcze droższe. Wartość dotacji np. z programu “Mój prąd 4.0” w pełni może zasilić kwotę niezbędną do zakupu nowoczesnego magazynu energii. Współpraca oraz korzystanie z doradztwa przedstawicieli firmy Brewa.pl zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania właściwego wsparcia i pozwala na zdobycie najważniejszej wiedzy w kwestii mądrego zarządzania magazynami energii.