Dwóch piratów drogowych wyeliminowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy. Pierwszy jechał o 53 km/h za szybko, a drugi przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Oboje zostali surowo rozliczeni i stracili swoje prawo jazdy

Wczoraj około godziny 7.30 w Konopiskach na ulicy Śląskiej policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W pewnym momencie, na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów, pojawił się wynik 103 km/h. Mundurowi natychmiast, zatrzymali kierowcę volkswagena. 20-latek, który stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, został za to rażące wykroczenie surowo ukarany.

Natomiast o godzinie 17:15 patrol częstochowskiej drogówki przerwał piracką jazdę ulicą Monte Cassino kierującemu volvo. Mężczyzna przekroczył tam dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Obaj piraci drogowi zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom zatrzymano też prawo jazdy.