Przewodnik po zakupie najlepszego oczyszczacza powietrza dla domu

‍Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo duszny i zanieczyszczony może być Twój dom. Ale jeśli masz alergie lub inne problemy z oddychaniem, jest to coś, czego musisz być świadomy. Oczyszczacz powietrza może pomóc w redukcji alergenów, takich jak sierść zwierząt domowych, pyłki, roztocza i inne substancje drażniące w powietrzu, a także zapachów pochodzących od zwierząt domowych, palenia, gotowania i innych. Użytkownicy donoszą, że oczyszczacze powietrza pomogły im łatwiej oddychać, zmniejszyły przekrwienie nosa i napady kichania, poprawiły jakość snu i zmniejszyły zużycie leków na alergię.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza dla swojego domu

Kiedy decydujesz, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy dla Twojego domu, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Pierwszą z nich jest przeznaczenie oczyszczacza. Ważne jest, aby wiedzieć, co chcesz osiągnąć dzięki oczyszczaczowi. Ludzie kupują oczyszczacze powietrza z różnych powodów - aby zmniejszyć alergie, zapachy lub poprawić jakość snu.

Przy wyborze oczyszczacza powietrza należy również wziąć pod uwagę wielkość domu. Duży oczyszczacz powietrza jest świetny do dużego pomieszczenia, ale jeśli masz małe mieszkanie, duży oczyszczacz prawdopodobnie nie będzie najlepszym wyborem. Ludzie muszą również wiedzieć, że poziom hałasu oczyszczacza powietrza jest czymś, co powinni wziąć pod uwagę. Niektóre oczyszczacze powietrza są niezwykle ciche, podczas gdy inne mają wentylatory głośniejsze niż odkurzacz. Najlepsze oczyszczacze powietrza są wyposażone w szereg funkcji, które pomagają kontrolować jakość powietrza w domu.

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

Dobry oczyszczacz powietrza może pomóc w zapobieganiu atakom astmy i alergii u dzieci. Może również pomóc osobom posiadającym zwierzęta domowe, palaczom i osobom cierpiącym na alergię na roztocza. Najlepsze oczyszczacze powietrza mogą zmniejszyć ilość alergenów w powietrzu nawet o 99%. Istnieją trzy główne rodzaje oczyszczaczy powietrza: HEPA, UV i filtry z węgla aktywnego (AC).

  • Filtry HEPA są najbardziej skuteczne w zatrzymywaniu alergenów w powietrzu. Mogą one odfiltrować tak małe rzeczy jak alergeny takie jak sierść zwierząt domowych, roztocza i pyłki.

  • Oczyszczacze powietrza UV wykorzystują światło ultrafioletowe do zabijania bakterii i wirusów, takich jak E. coli i MRSA. Są one skuteczne w zwalczaniu zapachów spowodowanych przez bakterie, takich jak dym, gotowanie i zwierzęta domowe. Oczyszczacze UV nie są zbyt skuteczne w zatrzymywaniu alergenów.

  • Filtry AC są świetne w zatrzymywaniu dużych cząstek, takich jak kurz i sierść zwierząt domowych. Filtry AC są również dobre w redukcji zapachów spowodowanych przez gotowanie i zwierzęta domowe.

Rzeczy, których należy być świadomym przed zakupem oczyszczacza powietrza

Jest kilka rzeczy, których należy być świadomym przy wyborze oczyszczacza powietrza dla swojego domu. Pierwszą z nich jest zrozumienie, jak działają oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze powietrza wychwytują cząsteczki w powietrzu i albo je odfiltrowują, albo sprawiają, że są zbyt małe, aby można je było wdychać. Oczyszczacze powietrza są najbardziej skuteczne w wychwytywaniu dużych cząstek, takich jak kurz i sierść zwierząt domowych.

Oczyszczacze powietrza są również znane z tego, że pomagają zmniejszyć ilość alergenów w powietrzu, takich jak sierść zwierząt domowych i pyłki. Niektóre oczyszczacze powietrza doskonale radzą sobie z redukcją zapachów, takich jak zapachy kuchenne lub zwierząt domowych. Oczyszczacz powietrza, który wybierzesz, powinien być oparty na tym, co chcesz, aby zrobił. Niektóre oczyszczacze powietrza są świetne w wychwytywaniu dużych cząstek, podczas gdy inne są lepsze w redukowaniu zapachów.

Najlepsze oczyszczacze powietrza dla kurzu i sierści zwierząt domowych

Dla osób z alergiami jednym z najlepszych oczyszczaczy powietrza jest oczyszczacz z filtrem HEPA. Filtry HEPA są najbardziej skuteczne w zatrzymywaniu alergenów w powietrzu. Jeśli szukasz najlepszych oczyszczaczy powietrza dla kurzu i sierści zwierząt domowych, chcesz się upewnić, że ma on filtr HEPA. Najlepsze oczyszczacze powietrza dla kurzu i sierści zwierząt domowych to prawdopodobnie te z filtrami HEPA.

Inną dobrą opcją dla osób z alergiami jest oczyszczacz powietrza UV. Światło UV jest skuteczne w zabijaniu bakterii i wirusów, a także znane jest z redukcji zapachów powodowanych przez bakterie. Oczyszczacze UV są świetne w wychwytywaniu dużych cząstek, takich jak kurz i sierść zwierząt domowych.