Policjanci z komisariatu 3 namierzyli, a następnie zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do 5 garaży i piwnicy na Parkitce. Dotarli też do osób, które sprzedawały skradziony łup w lombardzie. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował ze 2 złodziei w wieku 32 i 28 lat kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z „trójki” otrzymali zgłoszenie o włamaniach do 5 garaży na Parkitce, do których doszło w nocy z 14 na 15 kwietnia br. Z jednego garażu został skradziony samochód, w kolejnym przestępcy wybili szybę w zaparkowanym tam pojeździe, by dostać się do środka, ukradli też rower. W pozostałych garażach nie było nic cennego, więc złodzieje odeszli z pustymi rękami.
Policjanci wnikliwie analizowali każdą informację, by ustalić i namierzyć sprawców tego przestępstwa. Dzięki zaangażowaniu i dobremu rozpoznaniu kryminalni dotarli do 2 mieszkańców Częstochowy w wieku 28 i 32 lata. Jak się okazało, zatrzymany 32-latek oprócz 5 włamań do garaży miał na swoim koncie znacznie więcej przestępstw – pod koniec marca wspólnie z 17-latkiem splądrował piwnicę na Parkitce, łupem padły wtedy hulajnogi elektryczne i sprzęt sportowy, 9 kwietnia włamał się do pawilonu handlowego w dzielnicy Podjasnogórskiej, skąd skradł dewocjonalia i biżuterię, ponadto udzielał też środków odurzających swoim znajomym. Na wniosek częstochowskiego prokuratora sąd zdecydował, że 32 latek i jego 28-letni kolega 3 miesiące spędzą teraz w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.
Policjanci po nitce do kłębka dotarli również do 17-letniego Częstochowianina, który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do piwnicy na Parkitce. Zatrzymali również kolejne 2 osoby, które pomagały w zbyciu skradzionych przedmiotów. 24-latka i 22-latek z Częstochowy usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 22-latek był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Trafił już do aresztu.

Apelujemy o zwrócenie uwagi zarówno na mienie własne, jak również okolice posesji swoich sąsiadów oraz reagowanie na sytuacje, które są dla nas niepokojące na przykład włączony alarm antywłamaniowy, obce, podejrzanie zachowujące się osoby lub zaparkowane samochody. Zwracajmy uwagę na kręcących się w pobliżu domu ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienia twojego lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być nam przydatne, gdyby doszło do włamania.

PAMIĘTAJ! Nie ma systemów antywłamaniowych i alarmowych gwarantujących w 100% zabezpieczenie posiadanego przez ciebie mienia. Najlepszym alarmem jest czujność własna i sąsiada.