Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – czy jest się czego bać?

Choć wiele osób swoją przygodę z językiem angielskim zaczyna już w wieku przedszkolnym, a następnie kontynuuje ją przez wszystkie lata swojej nauki (zwykle do uzyskania tytułu magistra), bardzo często ma problemy z praktycznym posługiwaniem się tym językiem. Staje się to szczególnie kłopotliwe w sytuacji, w której taka osoba ma stawić się na rozmowie kwalifikacyjnej, która przeprowadzana będzie właśnie po angielsku. Jak sprawić, aby nie przekreśliło to naszych marzeń o zdobyciu wymarzonej posady?

Język angielski – popularny także w pracy

Sytuacja na rynku pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Powstają coraz to nowe stanowiska, których piastowanie wiąże się z posługiwaniem się językiem angielskim na odpowiednim poziomie. Aktualnie bardzo ciężko jest znaleźć posadę, która nie wiązałaby się z koniecznością znajomości tego języka obcego. Obecność języka angielskiego na polskim rynku pracy jest całkowicie zrozumiała – daje nam nieograniczone możliwości, a dzięki jego znajomości możemy chociażby nawiązać relacje z intratnymi zagranicznymi klientami zarówno z Europy jak i całego świata.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku

Rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzana w obcym języku to dla wielu osób dość istotny problem. Wyrażanie swojego zdania w języku innym niż polski to bardzo często poważna przeszkoda. Niestety problemy z prowadzeniem konwersacji w obcym języku często wynikają ze sposoby nauki angielskiego w szkołach, gdzie nacisk kładziony jest nie na rozmowę, a gramatykę. Jeżeli nie jesteś pewny swoich umiejętności, możesz zdecydować się na wybór określonego kursu, który pomoże Ci poprawić Twoje umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym. Angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to jedno ze skutecznych rozwiązań.

Aby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku, dobrze jest przypomnieć sobie najczęściej używane słownictwo, jak nazwy dni tygodnia, miesięcy, a także popularne zwroty. Aby nie zaliczyć wpadki w trakcie rozmowy, warto kilkukrotnie przeczytać także swoje CV oraz życiorys, jeśli jest on wymagany przez przyszłego pracodawcę.