sprzedaż kontenerów morskich

Transport morski jest to usługa, która polega na przewożeniu różnego rodzaju towarów statkami morskimi, z wykorzystaniem do tego odpowiednich kontenerów. Spedycja morska cieszy się bardzo dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na szybkość przewozu, bezpieczeństwo i stosunkowo atrakcyjną cenę. Sam transport jednak to jeden z elementów, a posiadanie kontenerów to druga kwestia i na tej właśnie chcielibyśmy skupić się w sposób szczególny w tym właśnie artykule.

Transport morski kontenerowy FLC

FLC to skrót od angielskich słów Full Container Load, a więc przewóz przesyłek drogą morską w specjalnie przygotowanych do tego kontenerach. W zależności od wielkości kontenera, jego rodzaju, a także i samego ciężaru towaru, określana jest na tej podstawie kwota wysyłki. Wśród dostępnych na rynku opcji, ta wydaje się być najbardziej atrakcyjna, spełniająca potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Aby móc taki transport oferować klientom na całym świecie, firmy wysyłkowe powinny posiadać w tym celu odpowiednie kontenery, bo to właśnie do nich pakowany jest towar, bez względu na to, czy są to zabawki, odzież, sprzęt AGD czy też każdy inny rodzaj produktów.

Sprzedaż kontenerów przez odpowiednie firmy

Kluczowe znaczenie w transporcie drogą morską mają kontenery. To one stanowią element priorytetowy, by w nich można było przewozić towar. Istotne znaczenie ma więc wybór firmy, która w swojej ofercie posiada sprzedaż kontenerów morskich. Szeroka oferta, atrakcyjne ceny, indywidualne podejście i szybka realizacja zamówienia. Jeśli to wszystko jest w stanie zagwarantować nam firma sprzedająca tego typu towar, to bez wątpienia uda nam się uzyskać pełne zadowolenie i maksymalną satysfakcję.

Jaka firma oferująca sprzedaż spełni nasze oczekiwania? Wybierając danego sprzedawcę, należy zwrócić uwagę na kilka, jakże istotnych elementów. Podstawą jest na pewno szeroki wachlarz dostępnych produktów. Im większy wybór kontenerów, tym większa pewność, że uda nam się trafić na odpowiedni właśnie dla nas. Istotne znaczenie mają oczywiście atrakcyjne ceny, łatwość w nawiązaniu odpowiedniej współpracy, dobry kontakt w relacji klient - sprzedawca. W szeregach firmy sprzedażowej znajdują się osoby, które służą pomocą, wsparciem i profesjonalnym doradztwem, będąc w pełni do dyspozycji swoich klientów.

Jak zbudowany jest kontener?

Niby wiemy, jak one wyglądają, ale czy jesteśmy w stanie dokładnie znać ich budowę, tak, aby mieć pewność, że stawiamy na mocny, solidny i trwały produkt? Na pierwszy rzut oka wygląda niczym mały budynek ze stali. Ma ściany, podłogi, jest dach i drzwi. Aby jednak taki kontener być mocny i trwały, spełniając przy tym swoje zadania na długie lata, musi być odpowiednio wykonany. Stalową konstrukcję wypełnia podstawa, jak również i słupki narożne, które są najmocniejszą częścią kontenera. Wzdłuż belek nośnych i dźwigarów poprzecznych tworzy się dalej ramę. Nie może tutaj zabraknąć również podwójnych drzwi, które to montowane są na zawiasach przyspawanych do słupków. Obowiązkowo drzwi muszą być wodoszczelne i najlepiej, by posiadały one kilka zamków z zastosowaniem otworów na kłódki i plomby. Całość pokrywa dach, który stanowi wypełnienie dla kontenera, ale na którym na pewno nie powinno być nic ułożone.

Rodzaje kontenerów morskich

Chcąc dokonać zakupu kontenera, z całą pewnością niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiedni jej rodzaj. Wiadomo bowiem, że w zależności od typu przewożonego towaru, taki też kontener będzie odpowiedni. Oferując więc sprzedaż kontenerów morskich, do wyboru klientów są uniwersalne kontenery do ogólnego przeznaczenia, zwane dry containers, ale także i kontenery specjalistyczne. Można zdecydować się na przykład na uniwersalne kontenery o podwyższonej wysokości - high cube dry containers lub na przykład kontenery z otwartym dachem - open top containers. Dużym powodzeniem cieszą się również kontenery z otwartym dachem i bokiem - flat rack containers czy też kontenery platformy - platform containers. Co więcej, rynek ma również i do zaoferowania specjalnie kontenery na odzież - szafy do przewozu odzieży na wisząco - garments on hangers containers. I ostatnią z grup, które cieszą się bardzo dużą popularnością są kontenery chłodnicze - reefer containers, które to posiadają w swoim wnętrzu specjalne chłodnice, które to chłodzą kontener do odpowiedniej temperatury. Można więc ustawić w nich zarówno +30 stopni Celsjusza, jak również i -30 stopni Celsjusza, w zależności od tego, jaki rodzaj produktów w ich wnętrzu ma być przewożony.

Co można przewozić w kontenerach?

Wszystko. Mogą to być zarówno artykuły spożywcze, odzież zabawki, leki farmaceutyczne, sprzęt sportowy czy maszyny do pracy. W większości układane są palety, na których znajduje się towar, a całość następnie jest zabezpieczona, by w trakcie transportu nie doszło do uszkodzenia tego, co znajduje się we wnętrzu takiego kontenera. To stanowi priorytet i na tym należy się skupić.