Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Narożniki stają się coraz popularniejsze w naszych salonach. Mogą mieć rożne funkcje. Zajmują mniej miejsca niż standardowa sofa z fotelami. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsce w salonie. W sklepach można znaleźć różne modele narożników i dobrze jest się rozważyć wszystkie za i przeciw przed wyborem odpowiedniego dla nas narożnika.

Kształt narożnika

Narożniki różnią się pod względem kształtu. Mogą mieć kształt litery U lub kształt litery L. Pierwszy model jest wskazany dla ludzi z dużą rodziną lub gdy często przyjmują dużą ilość gości. Przy drugiej opcji należy zwrócić szczególną uwagę na stronę narożnika prawa czy lewa. Zależy to od miejsca, w którym chcemy postawić nasz narożnik. Są też wersje uniwersalne, gdzie możesz zdecydować przy montażu, w którą stronę narożnik ma być skierowany.

Narożnik o stałej konstrukcji czy zmiennej

 Narożnik o stałej konstrukcji czy zmiennej

Istnieją narożniki o stałej konstrukcji i przy niej nie da się nic zmienić po jakiś czasie. W takim przypadku nie zmienimy położenia narożnika z lewej czy z prawej strony. Takie narożniki są przeznaczone dla osób, które nie lubią zmian i nie robią ich w swoich mieszkaniach.

Można też kupić narożniki o zmiennej konstrukcji. takie narożniki składają się z kilka (głównie dwóch części). Takie narożniki można rozkręcać i skręcać i zmieniać ich położenie przy przemeblowaniu naszego salonu. Jest to na pewno dobre wyjście dla osób, które lubią zmiany i często ich dokonują w swoich mieszkaniach.

Narożniki modułowe charakteryzują się tym, że mają kilka elementów, które można łączyć w odpowiadające nam kształty. są to meble, które można w łatwy sposób dostosować do swoich wymagań i wizji. Można nawet uzyskać dwie kanapy, które mogą być ułożone równolegle do siebie. To polecana opcja dla osób, które lubią mieć meble dostosowane do swojej wizji.

Następnym rodzajem, który można spotkać w sklepach to całe komplety. Takie zestawy posiadają elementy, które nie są łączone ze sobą. Można na przykład zakupić komplet narożnik i pufy, które mogą służyć jako dodatkowe miejsce na nogi lub do siedzenia.

Pamiętajmy że narożniki modułowe i komplety zajmują raczej dużo miejsca i nie są one przeznaczone do małych pomieszczeń. Znakomity narożnik ze skóry znajdziesz tu.

Podział narożników ze względu na funkcjonalność

W sklepach możemy kupić narożniki, które mają służyć tylko do odpoczynku w salonie i nie mają dodatkowych funkcji. Są też takie, które mają dodatkową funkcję spania. Takie sofy albo mają dodatkowe pufy, które podstawia się do narożnika, lub narożnik jest rozkładany. Zdarza się, że producenci czasami znajdą miejsce w takich narożnikach na schowanie pościeli. W tym przypadku należy upewnić się, że rozkładanie narożnika jest w miarę łatwe i przyjemne. Dobrze jest zakupić taki rodzaj narożnika, jeśli często nocują u nas goście lub jeśli kupujemy narożnik do kawalerki i ma on nam również posłużyć jako nasze łóżko.

Podsumowanie

Przed wyborem narożnika należy rozpatrzyć wszystkie jego wady i zalety, zanim podejmiemy decyzję. Pamiętajmy o tym, ze taki narożnik nie jest zakupem tylko na parę miesięcy, a raczej na parę lat i decyzję należy podjąć ostrożnie i dokładnie ją przemyśleć. Przed zakupem dobrze jest zmierzyć miejsce gdzie narożnik ma docelowo stać i sprawdzić jego dokładne wymiary czy się zmieści.