30 wystawców zaprezentowało się podczas XIII edycji Giełdy Promocji Absolwentów Politechniki Częstochowskiej, która odbyła się 28 listopada w klubie Politechnik.

To firmy i instytucje w których pracują absolwenci uczelni.

Młodzi ludzie, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem swojej kariery zawodowej mieli okazję zapoznać się z ofertami pracy, uzyskać szczegółowe informacje o przedsiębiorstwach.

Giełda jest okazją do nawiązywania współpracy uczniów i studentów z absolwentami Uczelni, którzy często oferują możliwość odbywania praktyk zawodowych i dyplomowych w swoich firmach, proponują też zatrudnienie po ukończeniu szkoły lub studiów.

To inicjatywa, której celem jest utrzymanie i zacieśnienie więzi z wychowankami Politechniki, a także okazja do zaprezentowania osiągnięć zawodowych absolwentów oraz firm, które szukają nowych pracowników i partnerów. Studentki i studenci mogli się spotkać z potencjalnymi pracodawcami, a pracodawcy wybrać najlepszych kandydatów do zatrudnienia. Uczennice i uczniowie szkół średnich z kolei, mogli przekonać się, że wiedza zdobyta na Politechnice Częstochowskiej może zapewnić sukces zawodowy.

Organizatorem Giełdy było Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej i Politechnika Częstochowska.

Foto: Magda Fijołek