Każdy z nas marzy o życiu w komfortowym mieszkaniu. Dlatego na etapie budowy warto sięgać po rozwiązania, które ów komfort nam zagwarantują. Jednym z nich jest ocieplanie stropodachu. Co kryje ta technologia?
Stropodach – z ilu warstw się składa?
Stropodach jest określeniem konstrukcji będącej ostatnią kondygnacją budynku. Pełni także jednocześnie rolę dachu płaskiego. W budownictwie znajdziemy dwa rodzaje tego rozwiązania. Pierwszy wykonuje się w budownictwie przemysłowym. To tzw. stropodachy pełne. Jest konstrukcja czterowarstwowa, składająca się z warstwy konstrukcyjnej, paroizolacji, termoizolacji oraz pokrycia dachowego. W budownictwie mieszkaniowym natomiast wykonuje się wersje wentylowane. To stropodachy pełne rozbudowane o przestrzeń powietrzną odpowietrzaną lub wentylowaną. Kluczowym elementem takich konstrukcji jest termoizolacja. To ona nadaje budynkowi całkiem nowych właściwości. Do stworzenia takiej warstwy stosuje się wełnę mineralną lub celulozę. Materiały te są bowiem termoizolacyjne i w pełni bezpieczne dla budynku. Są niepalne i odporne na wilgoć, a także działanie szkodników. Dzięki temu ocieplanie stropodachu będzie funkcjonowało prawidłowo przez wiele lat.
Ocieplanie stropodachu – co warto wiedzieć o tym procesie?
Korzyści płynące z zastosowania tego rozwiązania w swoim domu są odczuwalne od samego początku. Przede wszystkim poprawie ulega komfort termiczny budynku. Ocieplanie stropodachu zapobiega bowiem nadmiernej utracie ciepła w okresie grzewczym. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej https://stropodachy.com.pl/kontakt/. W ten sposób nasze rachunki za ogrzewanie będą niższe i utrzymają się na dość równym poziomie. Latem natomiast w domu będzie przyjemniej niż w trakcie największych upałów. Jest to możliwe dzięki temu, że stropodach zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się dachu. Ocieplanie stropodachu wpływa także na poprawę akustyki w domu. Izolacja wypełnia bowiem puste przestrzenie w ścianach, podłogach i stropie. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów ze zjawiskiem rezonansu.