Zastanawiając się nad tym w jaki sposób unowocześnić naszą posesję możemy zrobić mały przegląd rynku okuć do drzwi i okien, wśród których znajdziemy masę ciekawych rozwiązań usprawniających działanie poszczególnych elementów w naszym domu i ogrodzie. Ogrodzenie oraz jego segmenty są pierwszą zaporą chroniącą naszą działkę przed intruzami, dlatego warto zainwestować w mechanizmy, które wzniosą ochronę na wyższy poziom. Jednym z urządzeń, które nie tylko wzmocni nasz system zabezpieczeń, ale również poprawi komfort użytkowania bramki jest samozamykacz do furtki.

Sposób działania samozamykaczy

Samozamykacze są urządzeniem o bardzo prostej konstrukcji, w której wykorzystuje się różnego rodzaju mechanizmy w zależności od jego przeznaczenia. Tradycyjne samozamykacze do drzwi w budynkach różnią się od tych używanych do wyposażenia furtek i bram przede wszystkim sposobem zasilania domykacza do drzwi. W tradycyjnych modelach wykorzystuje się sprężynę, która w momencie otwierania drzwi gromadzi energię, która przy zamykaniu drzwi jest uwalniana, co umożliwia domknięcie drzwi z kontrolowaną mocą. Jeżeli chodzi o samozamykacze do furtek i bramnajbardziej rekomendowane jest stosowanie techniki z użyciem gazu. Gaz wypełniający wnętrze urządzenia w czasie zamykania furtki zmniejsza swoją objętość, co skutkuje zwiększeniem ciśnienia i wypchnięciem tłoka na zewnątrz. Cały proces prowadzi do zamknięcia furtki.

Samozamykacze gazowe posiadają niezwykłą wytrzymałość na warunki atmosferyczne, ponieważ świetnie działają nawet w ekstremalnie niskich bądź wysokich temperaturach. Samozamykacze tego typu potrafią funkcjonować nawet przy -30 stopniach Celsjusza, a zależy to od parametrów technicznych danego producenta oraz danego modelu urządzenia. Dodatkową zaletą samozamykacza gazowego jest zamykanie furtki z większą delikatnością aniżeli dzieje się to z użyciem tradycyjnej sprężyny. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie ze względu na niskie ryzyko uderzenia metalową, masywną bramą lub furtką.

Plusy samozamykaczy do furtek

Zamontowanie domykacza do furtki jest bardzo przydatne w furtkach i bramach w ogrodzeniach budynków, które powinny być wyjątkowo strzeżone i wzmocnione dodatkową warstwą zabezpieczeń. Budynkami tego typu są przede wszystkim placówki pedagogiczne lub opiekuńczo-wychowawcze, w których na co dzień przebywają najmłodsze dzieci. Nawet najlepiej wyszkolone opiekunki czy nauczycielki nie zapanują nad wszystkimi dziećmi przebywającymi na terenie danego ośrodka. Chwila nieuwagi oraz otwarta bramka może skończyć się najgorszym scenariuszem. Dlatego w trosce o dzieci co raz częściej inwestuje się w samozamykacz do bramki, który automatycznie zamyka wejście na posesję, a dodatkowo ułatwia najmłodszym otwarcie ciężkich skrzydeł bramki.

Na samozamykacze do furtek decydują się również zarządcy i administratorzy osiedli o ograniczonym dostępie, co pozwala na większą kontrolę nad osobami odwiedzającymi takie osiedle. Niestety w całej lokalnej społeczności znajdzie się choć jedna osoba, której w zwyczajnie w świecie nie chce się odpowiednio domknąć bramki, dlatego wykorzystanie samozamykacza do furtki pozwala zapobiegać występowaniu niechcianych incydentów takich jak rabunki czy niszczenie mienia. Zwiększa to również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zachowanie prywatności.

Koszt samozamykacza do furtki

Samo urządzenie nie należy do najtańszych, ponieważ ceny samozamykaczy do furtek zaczynają się od granicy tysiąca złotych wzwyż. Na rynku dostaniemy tańsze zamienniki, jednak warto nieco dopłacić i przez długie lata cieszyć się samozamykającą się furtką.

Samozamykacze idealne do furtek