Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Esperal to jedna z metod walki z chorobą alkoholową. Jedni uważają, że jest to skuteczny sposób na próbę wyeliminowania alkoholu ze swojego życia, inni z kolei uważają, że jest to metoda niebezpieczna. Jak to jest zatem z esperalem i ile kosztuje jego wszycie? Przedstawiamy fakty!

Esperal Warszawa – za i przeciw

Wszycie esperal jest metodą kontrowersyjną. Ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Dlaczego? Przeciwnicy uważają, że jest to metoda niebezpieczna, które może doprowadzić nawet do śmierci, jeżeli uzależniony pomimo wiedzy o konsekwencjach i tak sięgnie po alkohol. Uważają też, że esperal tworzy przymus do nie picia, a nie jest wynikiem świadomej i dobrowolnej walki chorego z nałogiem. Osoby broniące esperal twierdza z kolei, że dzięki strachowi przed niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami, chory unika kontaktu z alkoholem, co pozwala mu odizolować się od tego, co jest przyczyną jego uzależnienia. Bez względu na opinie warto wiedzieć, że coś takiego jak Esperal istnieje i wiele osób z niego korzysta. Esperal Warszawa to oferta, na którą decyduje się wiele osób chorych, które z pełną świadomością chcą wyjść z nałogu.

Cena esperal

Esperal Warszawa cena – ta fraza jest często wyszukiwana. Czy powinno nas to dziwić? Oczywiście nie! Każdemu zależy na tym, aby leczenie było nie tylko efektywne, ale również relatywnie tanie. I tak jest w przypadku esperal. Wszycie kosztuje średnio ok. 700 zł. Oznacza to, że znajdą się kliniki, gdzie wszycie esperal będzie kosztowało 400 zł, ale też takie, gdzie koszty będą dochodziły do 2 tysięcy. Licząc koszty należy pamiętać, że jest to cena poniesiona za kilka, a nawet kilkanaście miesięcy!

Wszycie esperalu

Esperal to kapsułka, którą wszywa się pod skórę pacjenta. Może zrobić to wyłącznie chirurg. Szwy są rozpuszczalne i po kilku tygodniach od zabiegu miejsce ro jest prawie niewidoczne. Kapsułka nie jest wyczuwalna, nie jest też widoczna. Wszycie tej substancji oczywiście mogłoby być bolesne, gdyby nie znieczulenie miejscowe – takie w zupełności wystarcza. Pacjent może po tym zabiegu normalnie funkcjonować, może wykonywać też wszystkie prace, również fizyczne – musi jedynie uważać na szwy i ranę oraz regularnie zmieniać opatrunki.

Esperal – czy wszycie jest drogie?

Po wszyciu esperalu należy bezwzględnie unikać wszystkich produktów alkoholowych. Wypicie alkoholu grozi bardzo trudnymi powikłaniami dla pacjenta oraz dużym bólem i dolegliwościami: nasilone bóle głowy, wymioty, nawet drgawki. Uczulenia mogą wystąpić w sytuacji zetknięcia się organizmu, nawet skóry z niewielką ilością alkoholu. Dlatego należy unikać nawet wód toaletowych, wód kolońskich i perfum na bazie alkoholu, a także przekąsek i czekoladek, w których może być zawarty alkohol. Dolegliwości przechodzą po kilku godzinach. Szacuje się, że od 4 do 10 godzin alkohol jest usuwany z organizmu. Blokowanie enzymów, które trawią alkohol daje tak mocne dolegliwości, że osoby z problemem alkoholowym boją się alkoholu.

Esperal – wybrać, czy nie wybrać?

Esperal jest jedną z dróg, które można wybrać podczas walki z alkoholizmem. Każdy sam powinien zadać sobie pytanie, czy ta droga jest dla niego. Aby podjąć się walki z alkoholizmem przez wszywkę, trzeba nie lada odwagi i jasno postawionych przed sobą celów do osiągnięcia. Bez odpowiedniej motywacji, żadna metoda nie będzie skuteczna. Esperal można łączyć z innymi metodami. Wtedy chory posiada również wsparcie ze strony osób doświadczonych lub osób zmagających się z podobnym problemem. Pewne jest jedno: należy walczyć z chorobą alkoholową, która jest w stanie odebrać choremu absolutnie wszystko!

1000 Znaków do wykorzystania