Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Konieczność wykonania łączenia przewodów to jedna z podstawowych czynności, które są wykonywane podczas prac elektroinstalacyjnych. Przewody można łączyć różnymi metodami, na przykład można je lutować. Jest to jednak sposób wyjątkowo mało efektywny. O wiele lepszym rozwiązaniem są listwy zaciskowe. Listwy te są przydatne nie tylko podczas wykonywania nowej instalacji elektrycznej. Sprawdzają się także w przypadku przeprowadzania prac modernizacyjnych.

 

Zalety stosowania listew zaciskowych

Stosując listwy zaciskowe można łączyć przewody w sposób nie tylko efektywny, ale przede wszystkim bardzo bezpieczny. Połączenia przewodów elektrycznych wykonane przy pomocy listw zaciskowych są bardzo szczelne. Jednocześnie listwy łączą i zabezpieczają przewody tworząc połączenia umożliwiające bezpieczne przesyłanie prądu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów listew zaciskowych. Różnią się one między sobą długością, grubością, sposobem wykonania oraz działaniem. Wśród listew zaciskowych wyróżnić można między innymi listwy, które mają następujące wymiary:

  • 2,5 mm;

  • 3,5 mm;

  • 3,81 mm;

  • 5 mm;

  • 5,08 mm

oraz mnóstwo jeszcze innych wymiarów. Najbardziej znanym typem produktów przeznaczonych do łączenia przewodów jest kostka elektryczna ze złączem typu śruba. Listwy zaciskowe wykorzystywane są do łączenia przewodów w puszkach, rozdzielnicach elektrycznych i szafach sterowniczych. W zależności od typu listwy zaciskowej możliwe jest podłączenie bardzo różnej liczby przewodów. Listwy zaciskowe różnią się między sobą budową. W efekcie mogą być używane nie tylko do łączenia przewodu, ale także do rozdziału torów ochronnych, prądowych lub torów neutralnych.

 

Gdzie można kupić listwy zaciskowe?

Kupienie listew zaciskowych nie stanowi w Polsce najmniejszego problemu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta przygotowywana przez krakowska firmę Micros. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju komponentów. Wśród nich są także listwy zaciskowe elektryczne. Wśród tych produktów znalazły się listwy zaciskowe standardowe. W gamie tych ostatnich produktów są między innymi listwy XY302V-2P 3.5. Listwy zaciskowe, które sprzedawane są przez firmę Micros pochodzą tylko od sprawdzonych, renomowanych producentów. Posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo i jakość. Listwy zaciskowe, które można zakupić w firmie Micros wyróżniają się również bardzo atrakcyjnymi cenami.

Listwy zaciskowe to świetny wybór w sytuacji, gdy konieczne jest bezpieczne połączenie przewodów.