Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Choć klatka często budzi negatywne skojarzenia, to według ekspertów jest to niezbędny przedmiot dla hodowców psów. Okazuje się, że może ona pełnić funkcję azylu, w którym zwierzę schroni się, gdy będzie potrzebowało spokoju. Poza tym klatka przydaje się np. podczas wystaw psów. Kiedy powinniśmy pomyśleć o jej zakupie?

 

Nauka czystości

Kiedy w domu pojawia się szczeniak domownicy zaczynają się obawiać trudności w utrzymaniu porządku. Małe psy nie są w stanie nam zasygnalizować, że muszą wyjść na spacer, dlatego nierzadko robią siusiu w niedozwolonych miejscach. Po pewnym czasie może to stać się uciążliwe. Aby nie denerwować domowników warto zainwestować w klatkę, by ułatwić szczeniakowi naukę czystości. Zwierzęta, takie jak psy zwykle nie zanieczyszczają swojego miejsca do spania, dlatego pupil szybko zrozumie, że musi informować właściciela o swoich potrzebach fizjologicznych.

 

Nauka odpoczynku

Bardzo często pies zostawiony samemu sobie chodzi bez celu po mieszkaniu. Zdarza się to w nocy, a także w dzień, gdy wychodzimy do pracy. Jeśli pupil będzie zamknięty w klatce, może się zrelaksować i odpocząć. Początkowo zwierzę prawdopodobnie będzie chciało szybko wyjść ze środka lub zacznie gryźć swoje zabawki. Jednak z czasem pies przywyknie do zamykania w klatce i nauczy się, że jest to czas na odpoczynek. Dzięki temu pupil będzie się cieszył na nasz widok, gdy wrócimy z pracy czy zakupów i chętniej wyjdzie na spacer, aby mógł się wyszaleć. Kiedy czworonogi nauczą się wypoczywać w klatce nie trzeba się obawiać o lęk separacyjny, który pojawia się w chwili samotności.

 

Zaplanowana wycieczka

Aby dobrze przygotować kota do podróży wystarczy umieścić go w transporterze. Właściciele psów, zwłaszcza dużych ras, nie mają takich możliwości. Nie wszystkie czworonogi dobrze znoszą podróż samochodem, niektóre stają się bardzo niespokojne i nie powinno się ich przypinać pasami do siedzenia. W takim przypadku klatka często okazuje się niezastąpiona. Zamknięte w środku zwierzę może się wyciszyć i spokojnie zasnąć, a my skupimy się na prowadzeniu pojazdu.

 

W jakim wieku pies jest gotowy na klatkę?

Często słyszy się, że psa już od pierwszych miesięcy życia trzeba przyzwyczajać do przebywania w klatce, bo po osiągnięciu dorosłości nie będzie to możliwe. Jednak nie do końca jest to prawda. Tak naprawdę pupil może przywyknąć do swojego kojca w każdym wieku, choć dorosłe psy zwykle potrzebują więcej czasu niż szczenięta, aby go zaakceptować. Ważne jest to, w jaki sposób wprowadzamy klatkę do otoczenia zwierzęcia. Nie możemy na siłę zmuszać czworonoga do wejścia do środka. Psa należy oswajać stopniowo, np. umieszczając wewnątrz jego ulubione smakołyki i zabawki, unikając przy tym zamykania drzwiczek.

 

Jaka klatka dla psa jest odpowiednia?

Dobra klatka zapewnia zwierzęciu dużo wolnej przestrzeni. Pies musi odczuwać komfort. Jeśli zauważymy, że pupil nie może swobodnie obrócić się wokół własnej osi czy usiąść, prawdopodobnie wybraliśmy za mały model i należy go wymienić na większy. Czasami pojawia się problem z zakupem właściwej klatki. Podjęcie decyzji może ułatwić zestawienie tego typu produktów na stronie najlepszerankingi.pl. Po zapoznaniu się z najbardziej popularnymi modelami dokonanie wyboru z pewnością będzie łatwiejsze.