W środę rano, 20 marca rozpoczyna się inwestycja związana z przebudową infrastruktury tramwajowej w mieście. Wielki remont linii pomiędzy Północą a Rakowem zacznie się od budowy południowego odcinka w ciągu al. Pokoju pomiędzy rakowską estakadą, a Dworcem PKP Raków.

W związku z tym przypominamy, że przez najbliższe tygodnie z uwagi na realizację prac zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 1 i 2 na odcinku od zajezdni MPK przy al. Niepodległości przez al. Pokoju do Kucelina w obu kierunkach.

Obsługę pasażerską zapewni autobusowa komunikacja zastępcza. Pozostałe odcinki oraz linia nr 3 obsługiwane będą taborem tramwajowym. O wzmożoną ostrożność w obrębie terenu prac proszeni są także kierowcy i piesi. Możliwe będą miejscowe wygrodzenia, zawężenia. Szczegóły organizacji komunikacji miejskiej na czas prac przy al. Pokoju można znaleźć TUTAJ

MH, Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.