Organizacje pozarządowe zainteresowane nieodpłatnym pozyskaniem osób bezrobotnych do prac społecznie użytecznych (PSU) mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 17 stycznia.  

Świadczenie dla osób bezrobotnych wypłacane jest przez MOPS/PUP, w związku z tym organizacja pozarządowa nie ponosi kosztów pracy skierowanej osoby bezrobotnej.

Prace społecznie użyteczne (PSU) będą trwać 4 miesiące w wymiarze 10 godzin tygodniowo – tj. 40 godzin miesięcznie.

Więcej informacji na temat PSU można znaleźć na stronie http://czestochowa.praca.gov.pl/-/6345514-prace-spolecznie-uzyteczne-fp-

Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do 17 stycznia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizację PSU reguluje:

1) Zarządzenie Nr 2350.2018 Prezydenta Miasta Częstochowy z dnia 7 marca 2018 r. w sprawie organizowania prac społecznie użytecznych na terenie miasta Częstochowy dostępne pod linkiem: https://bip.czestochowa.pl/zarzadzenie/1157511/zarzadzenie-nr-2350-2018

2) Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie organizowania prac społecznie użytecznych dostępne pod linkiem:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170002447

 

 

na podst. informacji z Wydziału Polityki Społecznej UM

w załączniku poniżej: formularz zgłoszenia

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.