Policjanci z komisariatu w Poczesnej zatrzymali 30-latka, podejrzanego o zniszczenie mienia. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wybił szybę w oknie oraz zniszczył drzwi wejściowe do mieszkania w bloku. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że jest już znany śledczym z wcześniejszej interwencji. Dzisiaj zatrzymany usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

W środę, tuż przed północą, oficer dyżurny z Poczesnej otrzymał zgłoszenie interwencji we Wrzosowej. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że sprawca dobijał się do jednego z mieszkań w bloku, wybił szybę w oknie i zniszczył drzwi wejściowe, a następnie uciekł. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania i natrafili na podejrzanego niedaleko przystanku autobusowego przy drodze krajowej nr 1. 30-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania śledczy znaleźli przy nim atrapę broni i pałkę teleskopową.

W toku wykonywanych czynności okazało się również, że policjanci znają podejrzanego z interwencji mającej miejsce pod koniec czerwca w Częstochowie. Mężczyzna miał wtedy myśli samobójcze. Do akcji wkroczyli wówczas policyjni negocjatorzy z komendy wojewódzkiej w Katowicach, którym udało się nakłonić desperata do skorzystania z fachowej pomocy.

Tym razem 30-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.