Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 43-latka, który podczas interwencji był agresywny i obrzucił ich wulgaryzmami. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych, a prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec niego dozór.

Oficer dyżurny z komisariatu I w Częstochowie otrzymał kilka dni temu zgłoszenie interwencji w Alei Najświętszej Maryi Panny. Jak się okazało, na miejscu byli już ratownicy medyczni, którzy próbowali udzielić 43-latkow leżącemu na ławce pomocy. Mężczyzna był agresywny i czuć było od niego silną woń alkoholu. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i obrzucił ich wulgaryzmami.

Został zatrzymany, a następnego dnia doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty znieważenia policjantów. Przestępstwo to jest zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Prokurator zadecydował też o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.