Jeśli masz taki pomysł, to możesz go zgłosić do 30 marca w IV edycji programu ,,Decydujesz pomagamy". Do tej pory na realizację projektów przekazano ponad 2 mln złotych, w tym roku na zwycięzców czekają granty na łączną sumę 1,1 mln zł.

Ogólnopolski program grantowy „Decydujesz, pomagamy" ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Jego celem jest m.in. aktywizowanie mieszkańców do zmiany swojego najbliższego otoczenia.

Pomysły mogą dotyczyć m.in. edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji.

Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz instytucje publiczne.
Zakwalifikowane pomysły zostaną poddane głosowaniu mieszkańców, które odbędzie się pomiędzy 7 maja, a 4 czerwca.
Ogłoszenie wyników nastąpi po 20 czerwca, natomiast dofinansowane projekty  muszą zostać zrealizowane do końca listopada.

Organizatorem programu jest firma Tesco Polska, partnerem strategicznym - Fundacja Tesco, a partnerem merytorycznym - Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia". Szczegóły oraz regulamin znajdują się na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.