Policjanci, służący na co dzień w szeregach policji też mają swoje święto. Jest nim obchodzony co roku Hubertus. W tym roku funkcjonariusze z częstochowskiego Zespołu Policji Konnego wraz ze swoimi wierzchowcami świętowali w Pegazie.

Hubertus organizowany jest przez jeźdźców na zakończenie sezonu. To nawiązujące do średniowiecznych tradycji święto leśników, łowczych i jeźdźców, odbyło się 04 listopada. Swą nazwę uroczystość zawdzięcza świętemu Hubertowi. Podczas tego wydarzenia urządzana jest gonitwa, w trakcie której jeźdźcy ścigają tzw. lisa, czyli wyznaczonego jeźdźca z przypiętą do ramienia kitą. Kto to trofeum zerwie, wygrywa i do następnego Hubertusa  jest zwycięzcą gonitwy, a za rok sam jest lisem.

W tym roku z częstochowskiego zespołu konnego w roli lisa wystąpił sierż.szt. Grzegorz Wypchlak, natomiast policjantka sierż.szt. Agnieszka Mordal na koniu Hamishu była, jednym z jeźdźców goniących lisa. Spotkanie było również fantastyczną okazją do zrobienia sobie fotografii z policyjnym koniem, czuwającym nad bezpieczeństwem zgromadzonych uczestników.

 

Fotografia Marcin Klimczak


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.