Etnobotaniczny spacer i warsztaty w Muzeum Częstochowskim 9 sierpnia

2 min czytania
Etnobotaniczny spacer i warsztaty w Muzeum Częstochowskim 9 sierpnia

W sercu Częstochowy rozkwitają zielone tajemnice! Już w sierpniu mieszkańcy będą mogli odkryć niezwykłe właściwości roślin oraz poznać tradycje związane z jednym z najpiękniejszych świąt ludowych. To doskonała okazja, by zanurzyć się w świat natury i lokalnej kultury!

  • Wyjątkowy spacer po Parku 3 Maja w Częstochowie
  • Warsztaty tworzenia bukietów i wianków nawiązujące do tradycji Matki Boskiej Zielnej

Wyjątkowy spacer po Parku 3 Maja w Częstochowie

Już 9 sierpnia o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkich miłośników przyrody na edukacyjną wycieczkę po Parku 3 Maja. Przewodniczką będzie Agata Zaskórska – zielarka i specjalistka od naturalnych metod leczenia, znana z Pracowni Nimrodel działającej w Częstochowie. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jakie właściwości kryją rośliny rosnące w miejskim parku, jak były wykorzystywane przez pokolenia oraz jak można je zastosować na co dzień.

Zbiórka chętnych nastąpi przed Pawilonem Wystawowym w Parku Staszica. Koszt udziału to symboliczne 20 złotych, które wspierają organizację wydarzenia.

Warsztaty tworzenia bukietów i wianków nawiązujące do tradycji Matki Boskiej Zielnej

Tuż po spacerze, o godzinie 13:00, zapraszamy do przestrzeni między Pawilonem Etnograficznym a Wystawowym na kreatywne warsztaty. Uczestnicy poznają znaczenie i symbolikę roślin używanych podczas święta Matki Boskiej Zielnej, które przypada na 15 sierpnia. To wyjątkowa okazja, aby własnoręcznie stworzyć bukiety i wianki z ziół oraz kwiatów polnych i ogrodowych – tak jak nakazuje tradycja.

Udział w zajęciach również kosztuje 20 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto już teraz zapisać się telefonicznie pod numerem 504 757 923.

Oba wydarzenia są częścią projektu realizowanego dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. To doskonały sposób na spędzenie sierpniowego dnia w otoczeniu natury i lokalnego dziedzictwa.

Na podst. UM Częstochowa

Autor: krystian