Wystawa w Konduktorowni z obrazami Romanowskiego i grafikami Mailera już 2 sierpnia

W sercu Częstochowy sztuka nie zwalnia tempa nawet latem! Już 2 sierpnia w wyjątkowym miejscu, jakim jest Konduktorownia, odbędzie się podwójne otwarcie wystaw, które połączą pokolenia i różnorodne style artystyczne. To wydarzenie, które z pewnością przyciągnie miłośników malarstwa i grafiki.
- Konduktorownia w Częstochowie zaprasza na niezwykłe spotkanie z malarstwem i grafiką
- Bernard Mailer i Czesław Romanowski – dwie generacje artystów w sercu miasta
Konduktorownia w Częstochowie zaprasza na niezwykłe spotkanie z malarstwem i grafiką
Częstochowska Konduktorownia stanie się areną artystycznych emocji już 2 sierpnia o godzinie 18:00. W dolnej sali tej unikalnej przestrzeni zaprezentowane zostaną obrazy Czesława Romanowskiego, artysty z bogatym doświadczeniem i wykształceniem zdobytym na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Katowicach. Jego twórczość to fascynująca podróż między światem realistycznych przedstawień a ekspresyjną abstrakcją inspirowaną takimi nurtami jak taszyzm czy action painting. Romanowski eksperymentuje z fakturą, wykorzystując różnorodne materiały i techniki, co nadaje jego pracom wyjątkową głębię i dynamikę. Na piętrze Konduktorowni równocześnie o tej samej godzinie rozpocznie się wystawa grafik Bernarda Mailera – młodego twórcy, który łączy dyscyplinę formalną z kreatywną swobodą. Jego cykle „Pierwszy pocałunek”, „Słońce”, „Przedwiośnie” oraz „Oddziaływanie” tworzą spójną opowieść pełną lekkości i eksperymentu. Tytuł ekspozycji „GRA-FIKI” oddaje istotę jego podejścia do sztuki – połączenie rygoru zasad z radością tworzenia. Bernard Mailer i Czesław Romanowski – dwie generacje artystów w sercu miasta
Bernard Mailer to absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, który wyróżnia się nie tylko talentem graficznym, ale także zaangażowaniem kuratorskim – obecnie pełni funkcję kuratora galerii UTP przy Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Jego osiągnięcia zostały docenione licznymi nagrodami i stypendiami, a różnorodność zainteresowań od malarstwa po projektowanie biżuterii świadczy o wszechstronności artysty. Finisaż wystawy zaplanowano na 22 sierpnia o godzinie 21:00. To wyjątkowa okazja, by osobiście poznać proces twórczy Bernarda Mailera oraz usłyszeć refleksje na temat jego artystycznej „gry w fiki”. Spotkanie będzie nie tylko podsumowaniem ekspozycji, ale również inspirującym dialogiem o sztuce i kreatywności. Konduktorownia to miejsce o industrialnym charakterze, które dzięki takim wydarzeniom tętni życiem kulturalnym Częstochowy. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić wieczór w atmosferze sztuki i odkryć nowe oblicza lokalnej sceny artystycznej. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!
Na podstawie: UM Częstochowa
Autor: krystian