Zespół Szkół Technicznych: Ekopiknik i turniej piłkarski na zakończenie roku szkolnego
Zespół Szkół Technicznych po raz kolejny udowodnił, że koniec roku szkolnego może obfitować w niezwykłe wydarzenia. Od ekopikniku po turniej piłkarski – uczniowie i goście mieli okazję brać udział w różnorodnych aktywnościach.
  1. Piknik ekologiczny dla przedszkolaków i uczniów podstawówek.
  2. Sadzenie dębu związanego z Józefem Piłsudskim.
  3. Turniej piłkarski z nagrodami.
  4. Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji.

11 czerwca w Zespole Szkół Technicznych obfitował w wydarzenia, które na długo zapadną w pamięć uczestników. Patio szkoły wzbogaciło się o nową roślinę – dąb wyhodowany z żołędzia pochodzącego z Zułowa, miejsca urodzenia Józefa Piłsudskiego. Sadzonka została przekazana przez Tomasza Szczygłowskiego, prezesa częstochowskiego oddziału Związku Piłsudczyków RP. To wydarzenie stanowiło nie tylko lekcję ekologii, ale i patriotyzmu, przybliżając postać Marszałka młodym gościom.

Jednym z najważniejszych punktów dnia był ekopiknik, który szkoła zorganizowała już po raz trzeci. Setki przedszkolaków i uczniów podstawówek miały okazję uczestniczyć w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Dzieci rzucały do celu, grały w klasy i gumę, a także malowały kredą chodniki. Nie zabrakło również zdrowych przekąsek – owoce i kanapki, które dzieci mogły skomponować samodzielnie, były hitem. Woda z cytryną i miętą cieszyła się równie dużym zainteresowaniem.

W ramach XVI Częstochowskich Dni Rodziny odbył się także finał turnieju piłkarskiego, w którym wzięło udział pięć drużyn wyłonionych w eliminacjach. W gronie fundatorów nagród znalazł się miejski Wydział Edukacji, a na najlepszą drużynę czekała wyjątkowa nagroda – kolekcjonerska koszulka z podpisami piłkarzy RKS Raków. „Królem Strzelców” został Franciszek Brzeziński, uczeń SP nr 53. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – SP nr 53, II – SP nr 38, III – SP nr 48, IV – SP nr 31, a V – SP nr 37.

Podsumowanie 8. edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji imienia Jana Pawła II również wzbudziło wiele emocji. Konkurs, który odbył się w ramach Częstochowskich Dni Rodziny, zgromadził ponad setkę uczestników z różnych szkół. Jury w składzie Agnieszka Grudzińska, dr Beata Łukarska oraz Jolanta Marszałek oceniało recytacje wierszy Karola Wojtyły. Finał konkursu, włącznie z jego częścią sceniczną, zakończył się degustacją wadowickich kremówek.

Wydarzenia w Zespole Szkół Technicznych pokazały, że koniec roku szkolnego może być pełen inspirujących i edukacyjnych momentów. To doskonały przykład, że szkoła może być miejscem nie tylko nauki, ale i wartościowych doświadczeń.


Na podst. Urząd Miasta Częstochowy