Nowe połączenie ul. Korfantego z ul. Bugajską już otwarte – inwestycja za 60 mln zł ukończona przed terminem
Zakończono kluczową inwestycję w mieście – przedłużenie ulicy Korfantego do Bugajskiej. Projekt, który kosztował 60 milionów złotych, nie tylko usprawnił komunikację w strefie gospodarczej, ale również ułatwił rowerzystom wyjazd w tereny jurajskie.
  1. Połączenie ul. Korfantego z ul. Bugajską
  2. Nowa infrastruktura drogowa i kolejowa
  3. Dofinansowanie z Funduszu Inwestycyjnego Polskiego Ładu
  4. Prace ukończone przed terminem

W wyniku inwestycji powstało nowe połączenie ulic Korfantego i Bugajskiej, które ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji w strefie gospodarczej miasta oraz dla rekreacji mieszkańców. Nowa droga, licząca 1,8 km, została wyposażona w wiadukty – zarówno drogowy, jak i kolejowy – oraz łącznice z drogą krajową DK-46. Jak podkreśla prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, „to połączenie już służy firmom działającym m.in. na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej a także ulokowanym na innych gruntach przemysłowych we wschodniej części miasta”.

Warto zaznaczyć, że inwestycja została zakończona kilka miesięcy przed planowanym terminem. Prezydent miasta podziękował firmie Strabag oraz wszystkim współpracującym podmiotom za sprawną realizację zadania. Wśród obecnych na spotkaniu podsumowującym inwestycję byli przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg, Strabag Polska oraz PKP PLK.

Zakres prac obejmował budowę drogi łączącej ul. Korfantego z ul. Bugajską, dwóch łącznic oraz przebudowę drogi krajowej DK-46 na długości 345 m. W ramach projektu wykonano m.in. konstrukcje jezdni, poboczy, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe oraz niezbędne odcinki infrastruktury. Powstał także nowy wiadukt kolejowy na trasie Częstochowa-Kielce oraz wiadukt drogowy nad ciągiem pieszo-rowerowym, co znacząco skróciło przerwę w funkcjonowaniu kolei.

Realizacja zadania kosztowała 60 mln zł, z czego połowa została dofinansowana z Funduszu Inwestycyjnego Polskiego Ładu. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych miasta. Nowa infrastruktura ma nie tylko przyczynić się do rozwoju lokalnej gospodarki, ale także poprawić komfort życia mieszkańców, oferując bezpieczną i wygodną trasę dla rowerzystów.

„To także alternatywna droga wyjazdu z miasta na DK-46 w kierunku wschodnim dla wszystkich zmotoryzowanych oraz komfortowa trasa dla rowerzystów łącząca się z drogą od strony Olsztyna”, dodał prezydent Matyjaszczyk.


Według informacji z: Urząd Miasta Częstochowa