Jakie efekty dają zabiegi z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to substancja, która znalazła szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Występuje w organizmie naturalnie, jednak z wiekiem jej produkcja słabnie. Sprawdź, czym różni się kwas hialuronowy usieciowany od nieusieciowanego i który z nich daje efekty na dłużej!

Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany – czym się różnią?

Kwas hialuronowy jest składnikiem międzykomórkowej macierzy skóry właściwej. Wykazuje bardzo silne właściwości wiązania wody – jedna cząsteczka kwasu może wiązać aż 250 cząsteczek wody. Właśnie dlatego odgrywa on tak ważną rolę w prawidłowym nawilżeniu i utrzymaniu elastyczności skóry.

W nieusieciowanym kwasie hialuronowym cząsteczki mają krótkie łańcuchy i krótki czas rozpadu. Działa on przede wszystkim nawilżająco, odmładzająco i rewitalizująco. Tego typu kwas hialuronowy wykorzystuje się głównie w mezoterapii.

Natomiast usieciowany kwas hialuronowy ma łańcuchy połączone krzyżowo. Dzięki temu wykazuje działanie dłuższe niż jego wariant nieusieciowany. Sprawdza się w zabiegach mających na celu spłycenie oraz wypełnienie zmarszczek, mezoterapii głębokiej, a także wolumetrii.

Efekty zabiegów usieciowanym kwasem hialuronowym

Zabieg mezoterapii z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego skutecznie mobilizuje tkanki do odbudowy i regeneracji. W efekcie poprawia objętość i gęstość skóry, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, poprawia owal twarzy, wygładza skórę i przywraca jej elastyczność. W rezultacie znacznie odmładza i odświeża wygląd twarzy. Kwas hialuronowy używany jako wypełniacz sprawdza się w modelowaniu, np. kości policzkowych, brody czy żuchwy.

Kwas hialuronowy usieciowany przynosi efekty nieco później niż jego nieusieciowany wariant. Pierwsze efekty widać natychmiast po zabiegu, ale na pełne korzyści trzeba poczekać około tygodnia, podczas gdy rezultat działania kwasu nieusieciowanego widać już po kilku dniach. Jednak w przypadku kwasu usieciowanego efekt utrzymuje się znacznie dłużej.

Ile kosztuje kwas hialuronowy?

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego powinien wykonać specjalista przy użyciu profesjonalnych narzędzi. Substancja ta dostępna jest w pojedynczych ampułkostrzykawkach, a także w pakietach, korzystnych w zakupie do gabinetu medycyny estetycznej.

Jeśli chodzi o kwas hialuronowy cena zaczyna się już od 130 zł. Należy przy tym pamiętać, że zawierające go produkty są wyrobami medycznymi przeznaczonymi do wykorzystywania w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Ostateczna cena zabiegu będzie się więc różnić od kosztu samego preparatu. Wybierając kwas hialuronowy usieciowany do zabiegów, warto sięgnąć po produkty zawierające w swoim składzie lidokainę, ponieważ łagodzi ona dolegliwości bólowe.

Podsumowując, zabiegi z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego dają efekt w postaci ujędrnionej, wygładzonej i zregenerowanej skóry. Utrzymują się dłużej niż przy podaniu kwasu nieusieciowanego. Można z nich skorzystać w profesjonalnych gabinetach.