UM Częstochowa: REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI
Nadchodzi czas, gdy rodzice najmłodszych mieszkańców Częstochowy staną przed ważnym zadaniem - wyborem przedszkola dla swoich pociech! Zapisy do placówek edukacji przedszkolnej już zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że trzeba być na bieżąco z harmonogramem rekrutacji, aby nie przegapić żadnego ważnego terminu.
  • Rusza rekrutacja do przedszkoli dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
  • Rekrutacja będzie podzielona na trzy kluczowe etapy.
  • Ważne daty i terminy, o których rodzice muszą pamiętać.
  • Elektroniczny system naboru - nowoczesny i wygodny sposób na złożenie wniosku.

Marzec to miesiąc, który wzbudza szczególne emocje wśród rodziców przedszkolaków. To właśnie w tym okresie otwiera się możliwość zapewnienia dzieciom miejsca w przedszkolu na kolejny rok szkolny. W Częstochowie, podobnie jak w całym kraju, rodzice mają do dyspozycji kilka etapów, w ramach których mogą zarejestrować swoje dzieci do ulubionych przedszkoli.

W pierwszej kolejności, między 4 a 15 marca, otwarte są drzwi dla nowoprzyjmowanych maluchów. Ten okres to szansa dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wychowaniem przedszkolnym. Rodzice mogą w tym czasie skorzystać z elektronicznego systemu naboru, który ułatwia i przyspiesza proces rejestrowania kandydatów do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. System ten jest dostępny od godziny 08:00 w pierwszym dniu rekrutacji i zostaje zamknięty dokładnie o 15:00 w ostatnim dniu naboru.

Drugim etapem jest potwierdzenie woli kontynuacji wychowania przedszkolnego przez rodziców dzieci, które już uczęszczają do danej placówki. Termin na to działanie upływa 23 lutego. Brak takiego potwierdzenia zostanie zinterpretowany jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu.

Ostatnią szansą dla tych, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli w pierwszych dwóch rundach, jest postępowanie uzupełniające. Odbywa się ono w przypadku pozostania wolnych miejsc i jest zaplanowane na koniec maja. W jego ramach rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do przedszkoli, które nadal mają dostępne miejsca.

W całym procesie rekrutacji uczestniczy spora liczba placówek: 37 przedszkoli miejskich, 6 zespołów szkolno-przedszkolnych, 5 szkół podstawowych posiadających oddziały przedszkolne oraz 3 przedszkola niepubliczne, działające na równorzędnych zasadach. To daje rodzicom szeroki wybór i możliwość dopasowania przedszkola do potrzeb i oczekiwań ich dzieci.

Rekrutacja do przedszkoli to moment, w którym warto dobrze zastanowić się nad najlepszą ścieżką edukacyjną dla najmłodszych. Ta edukacyjna podróż może okazać się kluczem do przyszłych sukcesów naszych dzieci. Dlatego tak ważne jest, by podejść do tego procesu z odpowiednią uwagą i troską.


Artykuł zaczerpnięty z: UM Częstochowa