Co warto wiedzieć o betonie towarowym?

Do wznoszenia różnego rodzaju obiektów używa się betonu, który łączy ze sobą elementy, zespala je, tworząc solidną całość. Niezwykle istotne jest to, aby użyć wysokiej jakości surowca, który został właściwie wymieszany. Jeżeli beton ma mieć odpowiednie parametry, konkretne właściwości, to najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zamówienie go bezpośrednio z betoniarni. Zostanie przywieziony pod wskazany adres, z gwarancją zastosowania właściwych proporcji.

Czym jest beton towarowy, gdzie go zamówić?

Beton towarowy powstaje w węzłach betoniarskich, następnie przewozi się go na miejsce budowy przy wykorzystaniu betonowozów. Firmy zajmujące się jego produkcją korzystają z nowoczesnych rozwiązań, co pozwala na zautomatyzowanie całego procesu. Można mieć pewność, że beton towarowy będzie miał konkretne parametry, dotyczy to każdej jego porcji. W celu uzyskania mieszanki o konkretnych właściwościach niezbędne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Istotnie będzie wobec tego zamówienie produktów ze sprawdzonej betoniarni, aby mieć gwarancję otrzymania mieszanki spełniającej wszystkie normy. Wytwórnia betonu zadba o powtarzalność każdego metra sześciennego wyprodukowanego surowca.

Przekłada się to na dużą wytrzymałość betonu, dzięki czemu zachowują swoje właściwości przez długi czas. Godną polecenia wytwórnią betonu jest betoniarnia Kocela działająca na terenie Śląska i okolic, a szczegóły oferty znajdują się na stronie https://beton.czest.pl. Beton można oczywiście wyprodukować na własną rękę, są nawet gotowe mieszanki w wielu sklepach budowlanych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że każda przygotowana porcja będzie różnić się pod kątem składu i parametrów w mniejszym lub większym stopniu. Nie ma tego problemu w przypadku betonu towarowego, Jest to produkt o wysokiej wytrzymałości, gotowy do użytku od razu po przywiezieniu do miejsca docelowego.

Czym charakteryzuje się beton towarowy i jakie ma zastosowanie?

Beton towarowy ma szerokie zastosowanie, wykorzystuje się go między innymi do wznoszenia różnego typu konstrukcji. Sięga się po niego podczas stawiania fundamentów, to samo dotyczy ścian i stropów. Przy produkcji betonu towarowego istotne jest zachowanie właściwych warunków, zastosowanie konkretnych surowców w określonej ilości. Musi spełniać rygorystyczne normy, mieć odpowiednią klasę. W przypadku betonu towarowego jest to norma PN-EN 206+A1:2016-12. Na jej podstawie można dokładnie sprawdzić, co znajduje się w produkcie końcowym.

Beton towarowy powstaje z cementu, kruszywa o różnej grubości, wody i rozmaitych dodatków uszlachetniających. Te ostatnie są kwestią indywidualną, każdy producent stosuje inne w celu uzyskania mieszanki o konkretnych właściwościach. Beton towarowy po zastygnięciu cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Jest on materiałem plastycznym i jednocześnie bardzo trwałym, dostępnym w atrakcyjnej cenie. Idealnie sprawdza się w przypadku elementów nośnych i budowy dróg. Przy jego wykorzystaniu powstają schody, wieńce, posadzki, ogrodzenia, bloczki i pustaki.