Płyn do dezynfekcji – jak wybrać odpowiedni środek do lokalu?

Pandemia COVID-19 odcisnęła piętno na wielu hotelach, restauracjach oraz lokalach komercyjnych. Przez długi okres czasu były one zamknięte, a gdy już umożliwiono ich ponowne otwarcie, wprowadzono szereg restrykcyjnych wymogów związanych z higieną i czystością. Część z tych zasad zostanie z nami na dłużej. Dlatego też, nieodzownym elementem wyposażenia hoteli, restauracji i obiektów komercyjnych stały się płyny do dezynfekcji.

Płyny do dezynfekcji dla hoteli oraz restauracji

Pomimo, że powoli wracamy do normalnego życia po dwuletnim okresie zmagania się z kolejnymi falami wirusa, restauracje, hotele oraz inne obiekty komercyjne wciąż będą musiały funkcjonować pod wysokim rygorem sanitarnym, aby zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa. Już teraz wiemy, że COVID-19 zostanie z nami na zawsze, podobnie jak wirus grypy. To, że powoli wracamy do normalnego funkcjonowania nie znaczy jednak, że wirus stał się nieszkodliwy. Dobry płyn do dezynfekcji to podstawa w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Jeśli mieliśmy szukać jaśniejszych stron pandemii, to właśnie większa świadomość społeczna na temat należytej higieny.

Restauracje i hotele jeszcze przez długi okres czasu będą zużywały większe ilości płynu do dezynfekcji. Dotyczy do zarówno płynów do dezynfekowania powierzchni, jak również płynów do dezynfekcji rąk. Wybór odpowiedniego środka do takich miejsc wymaga zatem zwrócenia uwagi na kilka czynników. Jednym z nich jest zapach. Płyn do dezynfekcji stosowany w restauracji nie może przecież odstraszać klientów ostrym i intensywnym zapachem alkoholu. Z kolei płyny do dezynfekcji rąk powinny dbać o ochronę skóry, która na skutek kontaktu z alkoholem może się przesuszać.

Czym powinien charakteryzować się płyn do dezynfekcji powierzchni?

Wybierając płyny do dezynfekcji powierzchni warto zwrócić uwagę na ich skład. Należy unikać środków, które zawierają mocne środki chemiczne, które nie powinny mieć kontaktu z żywnością. Tyczy się do zwłaszcza płynu wykorzystywanego do dezynfekcji kuchni, jak również stolików. Dużym zainteresowaniem cieszą się zatem naturalne płyny do dezynfekcji, które poza alkoholem salicylowym zawierają również glicerynę oraz naturalne substancje zapachowe. Zapach to kolejny czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Intensywna woń alkoholu z pewnością nie jest wskazana w hotelu czy restauracji. W związku z tym, do takich miejsc należy wybierać środki o łagodniejszym zapachu.

Profesjonalne płyny do dezynfekcji rąk

Bardzo odpowiedzialnym zadaniem jest także wybór płynu do dezynfekcji rąk. Wiele osób skarży się na problemy skórne w postaci podrażnień po użyciu środków stosowanych np. w marketach. Wysokie stężenie alkoholu w takim płynie rzeczywiście jest bardzo szkodliwe dla skóry. Z tego względu, restauracje oraz hotele starają się pozyskiwać płyny, które posiadają w swoim składzie: pantenol, glicerynę, aloes czy alantoinę. Są to składniki, które nawilżają skórę i pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia przesuszeń i podrażnień na skutek częstego kontaktu alkoholu ze skórą. Taki płyn do dezynfekcji to ogromne udogodnienie dla całego personelu, który przecież jest zobligowany do tego, aby szczególnie starannie dbać o higienę i częściej dezynfekować dłonie.

Gdzie kupić jakościowe płyny do dezynfekcji?

Szeroki wybór produktów do dezynfekcji mogą zaoferować sklepy internetowe. W ich katalogu bardzo często znajdziemy preparaty, które nie są dostępne na marketowych półkach. Często są to jakościowe i naturalne płyny do dezynfekcji, stworzone z myślą o stosowaniu w takich miejscach, jak hotel, restauracja czy obiekt użyteczności publicznej. Do wyboru klientów pozostają płyny o różnych zapachach, które nie będą odstraszać przykrą wonią alkoholu. W takim miejscu łatwiej jest dobrać bezpieczny i jakościowy płyn do dezynfekcji, w składzie którego dostępne będą składniki odpowiedzialne za wydajną ochronę i nawilżanie skóry.