Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

ZUS zaprasza szkoły podstawowe do uczestnictwa w projekcie popularyzującym tematykę ubezpieczeń społecznych. Stworzone przez młodzież prace wezmą udział w konkursie – zwycięzcy etapu centralnego  otrzymają nagrody rzeczowe.
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza uczennice i uczniów do udziału w 5. edycji ,,Projektu z ZUS”, podczas którego zapoznają się z funkcjonowaniem ubezpieczeń społecznych, dowiadują się, czym jest solidaryzm społeczny, dlaczego warto się ubezpieczać oraz zadbać o swoją emerytalną przyszłość już na starcie drogi zawodowej. Projekt ma uświadomić młodym ludziom, że ubezpieczenia społeczne dają gwarancję wsparcia finansowego w sytuacjach nagłych zdarzeń losowych – jak choroba, długotrwała niezdolność do pracy czy wypadek – a także umożliwiają np. otrzymywanie comiesięcznej wypłaty w postaci zasiłku macierzyńskiego.  

W projekcie realizowana jest jedna lekcja, podczas której młodzi ludzie poznają zagadnienia dotyczące ubezpieczeń społecznych, uświadamiają sobie ich rolę etc. Następnie wykonują pracę (komiks, film lub plakat), w której odpowiadają na pytanie ,,dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?” Prace biorą udział w konkursie, a najlepsze prezentowane są na stronie internetowej ZUS w zakładce ,,Edukacja” – tam też można obejrzeć nagrodzone i wyróżnione projekty z poprzednich edycji. Na zwycięzców etapu centralnego czekają nagrody rzeczowe.

ZUS bezpłatnie udostępnia szkołom i nauczycielom pakiety edukacyjne. Można je pobrać również online. Nauczyciele mogą liczyć na pomoc ekspertów ZUS w wyjaśnieniu zawiłych zagadnień. W ubiegłorocznej edycji projektu wzięło udział blisko 30 tys. uczniów szkół podstawowych z całej Polski.

Zgłoszenia należy kierować do koordynatrów ds. komunikacji społecznej i edukacji w poszczególnych oddziałach ZUS – kontakt znajduje się pod linkiem https://www.zus.pl/edukacja/kontakt


na podst. informacji przesłanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych
zdjęcie udostępnione przez ZUS