Jakie usługi świadczy wirtualne biuro?

2 min czytania

Założenie firmy w Polsce nie jest rzeczą trudną, w obecnym czasie możemy zrobić to za pomocą internetu. Jednak przy podliczaniu kosztów prowadzenia własnej działalności, młody przedsiębiorca może załamywać ręce przerażony sumą comiesięcznych wydatków. Czy można je w jakiś sposób zmniejszyć? Z pewnością dobrym sposobem jest prowadzenie wirtualnego biura, ale czy jest to legalne i kto może skorzystać z tego typu usługi?

E- biura cieszą się coraz większą popularnością. Podstawowa działalność tego typu systemu to udostępnianie adresu zainteresowanym podmiotom gospodarczym, ale też świadczenie dodatkowych usług. Wiele z biur rozszerzyło swoją ofertę o m.in. odbiór telefonów i faksów, dosyłanie korespondencji, obsługę wiadomości e-mail, archiwizację dokumentów, usługi księgowe i prawne, wynajem sal konferencyjnych. Skorzystanie z tego typu możliwości jest szansą na redukcję kosztów, usprawnienie funkcjonowania firmy i dobra wizytówka dla niej. Podawanie adresu prywatnego nie zawsze jest możliwe ze względu na to, że duża część przedsiębiorców wynajmuje mieszkanie, a właściciel nie zawsze chce się zgodzić na podpisanie dodatkowej umowy, wiążącej się z prowadzeniem działalności w jego lokalu. W takiej sytuacji wybawieniem jest skorzystanie z możliwości posiadania prestiżowego adresu, co jest dodatkowym walorem w oczach kontrahentów, którzy postrzegają nas jako bardziej profesjonalnych.

Komu polecane tego rodzaju biura?

Tego typu nowoczesne rozwiązanie, jak na przykład wirtualne biuro Wrocław polecane jest wszystkim, którzy szukają oszczędności i mogą pozwolić sobie na pracę w innym miejscu lub sporadyczne kontakty z klientami. Głównie chodzi o osoby pracujące zdalnie, mogące świadczyć usługi z każdego miejsca, ale potrzebujące fizycznego punktu dla rejestracji działalności, wszelkiego rodzaju freealancerów, przedsiębiorców z zagranicy, którzy potrzebują adresu dla siedziby firmy w Polsce.

Czy taki sposób rejestracji siedziby firmy jest legalny?

Wraz z pojawieniem się tego typu formy rejestracji adresów przedsiębiorstw, zaistniała niepewność o to, czy tego typu sposób oszczędności i przedsiębiorczości jest całkowicie legalny. Nie ma żadnych przeszkód prawnych, by korzystać z usług wirtualnych biur. Wybór siedziby jest zgodny z aktualnie obowiązującym prawem, należy jedynie zwrócić uwagę na to, by firma, która świadczy taką możliwość, była właścicielem nieruchomości, którą udostępnia lub, by posiadała zgodę właściciela lokalu do podnajmowania osobom trzecim. Możliwość dokonania rejestracji oczywiście łączy się z profilem wykonywanej działalności i nie w każdym przypadku będzie to odpowiedni wybór. Należy zastanowić się, czy taka forma prowadzenia biura, sprawdzi się w naszej branży i nie da Urzędowi Skarbowemu pretekstu do prowadzenia kontroli i podważania zasadności korzystania z tego rodzaju usługi.

Jakie usługi świadczy wirtualne biuro?

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

czestochowanews_kf