Na rynku dostępnych jest wiele witamin, suplementów, a także elektrolitów przeznaczonych dla koni. Wszystko to po to, by uzupełnić ich dietę. Zwłaszcza wówczas gdy nie mają dostępu do pastwisk lub są w trakcie rekonwalescencji po chorobie i wszystkiego potrzebują więcej.

Elektrolity dla koni – zastosowanie

Osoby zajmujące się końmi doskonale powinny zdawać sobie sprawę z tego, że u ich zwierząt występują okresy, w których należy szczególnie zadbać o dietę. Musi być ona przed wszystkim odpowiednio zbilansowana. Elektrolity dla koni tak jak dla człowieka są bardzo istotne. Ich utrata następuje między innymi w okresach intensywnej potliwości i jest groźna dla zdrowia zwierzęcia. Kiedy więc zastosować elektrolity dla koni? Przede wszystkim podczas wysiłku, np. przy długotrwałej pracy także tej sportowej. Okresem kiedy warto je podawać będzie również czas upałów. Mogą się one przydać także w sytuacjach stresowych, przy szybkiej utracie energii, ogólnym spadku wydolności. Niezastąpione okażą się w stanach chorobowych. Mowa tutaj o samej biegunce jak i tej połączonej z podwyższoną temperaturą. Te ostatnie są groźne zwłaszcza dla źrebaków. Dlatego też zaleca się interwencję poprzez podawanie opisywanych elektrolitów dla koni.

Elektrolity dla koni – jak działają

Elektrolity dla koni podaje się po to, by wzmocnić zwierze. Środki te dostępne są między innymi w formie pasty co można zobaczyć na stronie https://vital.sklep.pl/elektrolity. Taki produkt uzupełnia braki lub nie dopuszcza do ich zaistnienia. Dodatkowo podnosi wydolność fizyczną organizmu konia i zwiększa jego wytrzymałość. Warto również zaznaczyć, że może zapobiegać skurczom, nadmiernemu poceniu, a także drżeniu mięśni. Sprawdzi się więc nie tylko latem kiedy konie szczególnie narażone są na nadmierną potliwość, ale również w okresach turniejowych. Wówczas doskwierać im może nie tylko przeciążenie organizmu spowodowane wysiłkiem fizycznym, ale również stres. Elektrolity dla koni właściciele mogą kupować na własną rękę, ale lepiej byłoby skonsultować decyzję z lekarzem weterynarii, opiekunem koni.

Elektrolity dla koni – kiedy warto je podawać?