Zapraszamy na „XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej”. Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi 17 sierpnia na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Część sportowa rozegrana zostanie w Gniazdowie 18 i 19 sierpnia podczas festiwalu „Z Kopyta”. Swój udział w turnieju zapowiedziało 31 zawodników, w tym jeźdźcy z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Zwycięzca otrzyma Puchar Komendanta Głównego Policji.

Wzorem lat ubiegłych Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Komenda Miejska Policji w Częstochowie organizują „XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej”.

Część ceremonialna turnieju, na której nastąpi uroczyste otwarcie zawodów i prezentacja jeźdźców, odbędzie się w piątek 17 sierpnia o godzinie 16.30 na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Swoją obecność podczas uroczystości zapowiedział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

W sobotę, 18 sierpnia od godziny 9.00 na Torze TREC w Gniazdowie rozpocznie się natomiast IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” oraz dwudniowa część sportowa policyjnych zawodów. Zakończenie turnieju i uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 14.30.

W zmaganiach o Puchar Komendanta Głównego Policji zmierzą się jeźdźcy z policyjnych formacji konnych z całego kraju, strażnicy miejscy z Łodzi i Wrocławia oraz drużyny z Czech, Węgier i Słowacji. Udział w zawodach zapowiedziało 31 zawodników, których celem będzie uzyskanie jak najlepszego czasu przejazdu po torze przeszkód, bez punktów karnych.

Zawodom towarzyszyły będą liczne atrakcje, w tym biegi, pokazy jeździeckie, pokazy kulinarne, konkursy, przejażdżki samochodami terenowymi, lot balonem na uwięzi, show taneczne oraz koncerty gwiazd, wystąpią: Patrycja Markowska, Shakin` Dudi, Krzysztof Cugowski i Przyjaciele, Blue Café.

Serdecznie zapraszamy!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.