Trwa Zlot ZHP w Gdańsku. Uczestniczą w nim również harcerze z Częstochowy. Impreza upamiętnia rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę nieodległości.

Harcerski Zlot, oprócz uczczenia 100-lecia niepodległości, nawiązuje do powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz początku Ruchu Wędrowniczego na świecie. Częstochowski Hufiec należy do gniazda Chorągwi Śląskiej, (największej na zlocie - 2300 osób). Częstochowska reprezentacja liczy 120 druhen i druhów. W czasie Zlotu Harcerze odnawiają Przyrzeczenie Harcerskie.

Przed wyjazdem do Gdańska częstochowscy harcerze spotkali się z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem. Podczas ogniska w Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym "Pająk" prezydent życzył im mnóstwa wrażeń i wielu nowych przyjaźni.

fot. Gosia Śliwowska


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.