Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Wnioski o świadczenia rodzinne, wychowawcze (500+), świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenie w ramach programu „Dobry Start” (300+) można od lipca składać w postaci elektronicznej – informuje Częstochowskie Centrum Świadczeń.

Wnioski o ustalenie prawa do tych świadczeń można składać za pośrednictwem portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej. Wnioski dotyczące wszystkich tych świadczeń – z wyjątkiem świadczenia „Dobry Start” (300+) – można składać również za pośrednictwem portalu ePUAP oraz platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).  

2 lipca, do godz. 15.30, do Częstochowskiego Centrum Świadczeń w postaci elektronicznej wpłynęło już prawie 1300 wniosków, z czego ponad 1000 dotyczyło nowego świadczenia na rzecz uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny „Dobry Start” (300+). Nabór wniosków do tego programu rozpoczął się online 1 lipca. Wnioski są na bieżąco przyjmowane przez system informatyczny.

Zgodnie z ministerialnym kalendarzem składanie wniosków w wersji papierowej będzie możliwe dopiero od 1 sierpnia.

Szczegółowe informacje: http://ccs.czestochowa.pl

na podst. informacji  z CCŚ, mb

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.