Rozpoczęły się wakacje. Uczennice i uczniowie, którzy w wakacje pozostaną w Częstochowie, mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych.

W tym roku z dotacji na organizację letnich atrakcji korzysta 18 stowarzyszeń, klubów sportowych, instytucji, fundacji i parafii, które organizują m.in. jednodniowe wycieczki autokarowe, półkolonie, zajęcia żeglarskie, jeździeckie, plastyczne, sportowe czy taneczne.
Wśród organizatorów znaleźli się m.in. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Sportowy Orient, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uśmiech Dziecka, Uczniowski Klub Sportowy Jura czy Fundacja Alea.

W akcję ,,Lato w mieście" włączyły się także częstochowskie szkoły organizując półkolonie, jednodniowe wycieczki, obozy i otwarte drzwi.
W tym roku atrakcje przygotował Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, SP nr 2, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, SP nr 52, SP nr 8, SP nr 51 - ZSP nr 4, Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 1, ZSS nr 23, SP nr 49.

Na dofinansowanie kosztów organizacji wypoczynku letniego przeznaczono blisko 64 000 zł z budżetu miasta.

Dla osób spędzających wakacje w mieście, bogatą ofertę przygotowały także miejskie instytucje.
Przykładowo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich na miejskie pływalnie oraz do Parku Lisiniec, gdzie można skorzystać z poszerzonej plaży z piaskiem prosto z Łeby i wypożyczalni sprzętu pływackiego.
Chętni mogą wziąć udział także w wakacyjnym kursie nauki pływania na pływalni krytej ,,Sienkiewicz” oraz w akcji ,,Biegam bo Lubię" na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Więcej: http://mosir.pl/

Z kolei w Multicentrum Zodiak na chętnych czekają warsztaty o charakterze  artystycznym i naukowo-technicznym, których tematem będzie Ameryka Północna. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Więcej: http://www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl/zapowiedzi1

W czasie wakacji trwają oczywiście cały czas imprezy różnego typu w ramach akcji „Aleje – tu się dzieje”. Więcej: http://aleje.czestochowa.pl/

Poniżej link do aktualizowanego na bieżąco kalendarza wydarzeń:
http://www.czestochowa.pl/page/file.php?id=6823