Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Powiaty ciągle zgłaszają problemy z obsługą interesantów w zakresie rejestracji pojazdów, której źródłem jest moduł nowej wersji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wdrażany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Kłopoty nie ominęły też częstochowian. Urzędy monitują do ministerstwa, list do minister Anny Streżyńskiej skierował prezes zarządu związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn.

Jak przypomina w liście prezes ZPP, moduł CEP w ramach systemu CEPiK 2.0 miał w znaczącym stopniu podnieść jakość realizacji zadań związanych z dopuszczaniem pojazdów do ruchu, ale - jak stwierdza autor listu - na razie – po tygodniu funkcjonowania  systemu – można  stwierdzić,  że ten cel nie został zrealizowany. Autor listu wskazuje na statystyki obsługi interesantów, ich rosnącą frustrację, opisuje kłopoty, jakie dotykają urzędy w pierwszych dniach funkcjonowania nowego systemu.
Jak uważa Ludwik Węgrzyn obecnych  problemów  nie  można traktować jako niemożliwych do wcześniejszego przewidzenia. W oparciu o ocenę stanu zaawansowania prac nad modułem CEP i wyniki jego testów, przedstawiciel Związku Powiatów Polskich na posiedzeniach  Komitetu  Sterującego  konsekwentnie  podnosił,  iż  nie  jest  on  gotowy  do wdrożenia – przewidując właśnie te problemy, które obecnie są odczuwalne w urzędach powiatowych na terenie całego kraju.
Związek Powiatów Polskich oczekuje od ministerstwa podjęcia natychmiastowych działań, w tym szybkiej stabilizacji systemu lub przywrócenia do działania jego poprzezdniej wersji, w celu zapobieżenia powiększania się zaległości w obsłudze mieszkańców.  

Z całością listu można się zapoznać na stronie ZPP:
https://www.zpp.pl/storage/files/2017-11//8d79687ab6190ed0a0596d6378b120401354.pdf


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.