Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Od 23 do 25 marca na stoiskach w III Alei NMP będziemy mogli kupić świąteczne produkty, ozdoby i upominki. Oprócz tego możemy spodziewać się degustacji, pokazów, zabaw i konkursów.  

Jarmark w środkowym pasażu III Alei będzie czynny od piątku (23 marca) do niedzieli (25 marca), w godz. 11.00-19.00.

W sobotę, 24 marca, rozstrzygnięty zostanie konkurs ,,Na świątecznego mazurka i wielkanocną babę” dla uczniów szkół gastronomicznych z Częstochowy i regionu.  

Z kolei w niedzielę, 25 marca, odbędą się m.in. warsztaty tworzenia palm wielkanocnych i zabawy z nagrodami. Będzie też m.in. możliwość zrobienia sobie zdjęcia z żywymi statuetkami – Barankiem, Zajączkiem i Kurczaczkiem. Odwiedzający jarmark mogą również spodziewać się przybycia skrzydlatej Pani Wiosny … na szczudłach.

Organizatorem imprezy – odbywającej się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – jest Częstochowska Organizacja Turystyczna. Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu miasta.

Zmiany w organizacji ruchu

„Święto Palmy Wielkanocnej” spowoduje konieczność wprowadzenia niewielkich – i w części krótkotrwałych – zmian w organizacji ruchu. I tak w środę, 21 marca, w godz. 7.30-15.00, oraz w niedzielę, 25 marca, w godz. 19.00-24.00, odcinek południowej jezdni III Alei od ul. POW do ul. Nowowiejskiego będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Nie będzie działał zlokalizowany tam postój taksówek.

Na odcinku od Miejskiej Galerii Sztuki do placu Biegańskiego pasaż środkowy będzie dostępny wyłącznie dla pieszych – będzie tam obowiązywał zakaz ruchu rowerów.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu prosi użytkowników dróg o wyrozumiałość i przeprasza za przejściowe utrudnienia.

  

 

w załączniku mapka przedstawiająca zasięg zmian w ruchu.

na podst. informacji z CZOT oraz MZDiT, mb