Ponad 700 uczestników wzięło udział w jubileuszowej edycji Biegu Częstochowskiego, który 7 kwietnia odbył się w centrum miasta.

W zorganizowanej przez Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych ,,Zabiegani" imprezie wzięli udział zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Zawodnicy mieli przebiec dystans 10 km na trasie ulicami wokół Klasztoru Jasnogórskiego. 

Pierwsze miejsce - z czasem poniżej pół godziny - zajął reprezentant Kenii Kimaiyo Maiyo, drugie jego rodak - Chebolei Daniel Rotich, natomiast na trzecim uplasował się mieszkający w Polsce Mutwil Olivier.

Tuż za podium znalazł się Łukasz Grajcar z Częstochowskiego Klubu Sportowego Budowlani.

Wydarzenie, jak co roku, służyło integracji środowiska biegowego, promocji miasta i popularyzacji biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał  pamiątkowy medal, a najlepsi puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe.  

Szczegółowa tabela wyników znajduje się na stronie:
http://www.zabiegani.czest.pl/


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.