Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Związek Miast Polskich wraz z innymi organizacjami samorządowymi i pozarzadowymi organizuje w Warszawie obywatelskie wysłuchanie publiczne dotyczące poselskiego projektu zmian w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych, które dotyczą wyborów samorządowych i funkcjonowania samorządów.

Wysłuchanie publiczne odbędzie się w sobotę 9 grudnia w godzinach 10:30- 16.00 w budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Szczegółowe informacje o wysłuchaniu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.wysluchanieobywatelskie.pl. Będzie również możliwość śledzenia tego wydarzenia on-line.
Zgłoszenia udziału w wysłuchaniu można przesyłać do 7 grudnia (czwartek) do godz. 12.

To sprawa ważna i pilna dla całego środowiska samorzadowego. Celem organizowanego przez ZMP wysłuchania jest przedstawienie opini i ekspertów, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych aktywistów oraz innych obywateli i obywatelek na temat projektu ustawy o fundamentalnym znaczeniu - zmieniającej m.in. sposób organizacji wyborów na szczeblu samorządowym, określania granic okręgów wyborczych oraz warunki związane z biernym prawem wyborczym, a także regulującej zasady funkcjonowania organów samorządowych na różnych szczeblach i sposoby udziału mieszkańców w samorządzie.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie Związku Miast Polskich: www.miasta.pl
oraz na stronie: www.wysluchanieobywatelskie.pl

Przydatne linki związane z wysłuchaniem i opiniami ZMP na temat projektów zmian:
www.miasta.pl/aktualnosci/obywatelskie-wysluchanie-publiczne
www.miasta.pl/aktualnosci/prezes-zwiazku-o-kodeksie-wyborczym
www.miasta.pl/aktualnosci/o-ograniczaniu-liczby-kadencji-i-wyborach

Źródło inf. ZMP