Już od wtorku, 31 października w rejonach niektórych częstochowskich nekropolii zmieni się organizacja ruchu. O szczegółach informuje MZDiT.

Cmentarz „Błeszno” - ul. Palmowa i ul. Bohaterów Katynia

Specjalne oznakowanie w rejonie tej nekropolii będzie wprowadzone  w środę 1.11.2017r. od godz. 6.00; a zdemontowane tego samego dnia po godz. 21.00. Na ulicy Bohaterów Katynia będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy - od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Parkowanie 1 listopada  będzie możliwe wzdłuż ulicy Bohaterów Katynia i na istniejących w tym rejonie parkingach. Pasy ruchu dla rowerów nie będą funkcjonowały.

Cmentarz „Kule” - ulice: Rolnicza i Fieldorfa–„Nila”

Oznakowanie będzie wprowadzone od wtorku, 31.10. od godz. 13.00 na ul. Rolniczej i  od środy, 1.11. od godz. 6.00 na ul. Wały Dwernickiego; a zdemontowane 1.11. po godz. 21. 00. Przewiduje się zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Dekabrystów od skrzyżowania z ul. Rolniczą i odcinka ulicy Wały Dwernickiego do skrzyżowania z ul. Fieldorfa-„Nila”. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ulicy Rolniczej w stronę Promenady Niemena i na Promenadzie do ulic: Wańkowicza i Brzezińskiej. Parkowanie czasowo będzie możliwe na ul. Fieldorfa-„Nila” i na istniejących w tym rejonie parkingach.

Cmentarz „św. Rocha”

Oznakowanie będzie wprowadzane od  środy 1.11. od godz. 6.00 - zamknięcie dla ruchu odcinka ulicy św. Jadwigi; a zdemontowane tego samego dnia po godz. 21.00. Przewiduje się wprowadzenie zmian oznakowania ulic w sąsiedztwie cmentarza św. Rocha, łącznie z czasowym przeniesieniem ruchu tranzytowego Dróg Krajowych 43 i 46. Odcinek ulicy św. Jadwigi, będący częścią tych dróg (w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza) zostanie zamknięty dla ruchu kołowego – za wyjątkiem autobusów komunikacji publicznej i Taxi.

Objazd w kierunku Opola będzie prowadzony ulicami: Okulickiego, Szajnowicza-Iwanowa, Popiełuszki, Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary, a w kierunku Wielunia ulicami: św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, Popiełuszki, Szajnowicza-Iwanowa i Okulickiego. Parkowanie czasowo będzie możliwe na ul. św. Krzysztofa, na ul. św. Jadwigi między ul. Kubiny a ul. Wyszyńskiego i na istniejących w tym rejonie parkingach, w tym także na boisku przy końcu ulicy Sikorskiego.

Cmentarz „Stradom” - ul. Piastowska

Oznakowanie będzie wprowadzane od środy 1.11. od godz. 6.00, a zdemontowane tego samego dnia po godz. 20.00. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od skrzyżowania ul. Piastowskiej z ul. Kawodrzańską do ul. Przestrzennej. Przewidziano dodatkowe przystanki autobusów MPK: przy bramie cmentarza i za skrzyżowaniem z ul. Matejki. Parkowanie czasowo będzie możliwe na ul. Piastowskiej po stronie cmentarza i na istniejących w tym rejonie parkingach.

Cmentarz Komunalny - ul. Radomska

Oznakowanie wprowadzone będzie we wtorek 31.10. po godz. 15.00; a zdemontowane 1.11. po godz. 20:00. Zostanie wprowadzone oznakowanie znakami „zakaz zatrzymywania się” w rejonie cmentarza po wschodniej stronie ul. Białostockiej. Parkowanie czasowo będzie możliwe na parkingach w rejonie bramy głównej od ul. Radomskiej, na drodze i parkingu po wschodniej stronie cmentarza, oraz na ul. Wejherowskiej.

Cmentarz „Łojki” - ul. Zbawiciela

Oznakowanie będzie wprowadzone we wtorek 31.10. od godz. 12.00, a zdemontowane w środę 1.11. po godz. 20:00.Na ul. Zbawiciela zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od ul. Drzewnej w kierunku cmentarza i zakaz zatrzymywania się po prawej (wschodniej) stronie ulicy. Od strony cmentarza zostanie ustawiony znak „zakaz wjazdu”. Od strony wschodniej teren wzdłuż ulicy Zbawiciela zostanie odgrodzony taśmą ostrzegawczą.

Na ulicach miasta w otoczeniu cmentarzy należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu. Prosimy użytkowników dróg o cierpliwość, ostrożność i przepraszamy za przejściowe utrudnienia.

  • Poniżej w załącznikach schematy organizacji ruchu przy poszczególnych nekropoliach.
  • Informacje o kursowaniu komunikacji miejskiej, m.in. o liniach specjalnych można znaleźć TUTAJ

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.