14 stycznia, po raz 26. zagrała w Częstochowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Tegoroczne granie rozpoczęło się od tradycyjnego już biegu „Policz się z cukrzycą”, rozegranego w III Alei NMP i parkach podjasnogórskich. Z drugiej części głównej arterii miejskiej, bo z placu Daszyńskiego wyruszyła Parada Serc, która przeszła na plac Biegańskiego. Tam też odbywały się główne imprezy 26. finału WOŚP, a wśród nich m.in. fotobudka, akcja „Czytanie na Bieganie”, stoisko motocyklistów “Black Saints”, kolekcjonerska moneta, autobus krwiodawstwa, gry i animacje dla najmłodszych, czy grochówka. Nie mogło też zabraknąć wolontariuszy z puszkami i licytacji ze sceny. Do akcji włączyli się również płetwonurkowie, którzy „za piątaka” uczyli sztuki nurkowania na basenie IV LO, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który udostępnił symulator zderzeń i alkogogle. Miłośnicy strzelectwa mogli wziąć udział w II Amatorskich Zawodach Strzeleckich, a właściciele czworonogów mogli skorzystać z konsultacji z weterynarzem. Ponadto były: warsztaty pierwszej pomocy, gry paintballowe, ćwiczenia na trampolinie i zajęcia ze skoków do wody.

Od godziny 13.00 na scenie przy ratuszu występowali zaproszeni artyści: Doom Wings, Black Pearls, Loka, Redlin. Punktualnie o godzinie 20.00 zgromadzeni na placu Biegańskiego tradycyjnie odpalili światełko do nieba, po którym zagrała gwiazda wieczoru – Jamal.

łs

fot. Łukasz Kolewiński