Koncert odbędzie się w sobotę, 17 lutego, o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK-u. Grupa największe triumfy święciła w połowie lat 80., również dzięki przebojowi ,,Zaopiekuj się mną.” Swój ostatni jak dotąd album nagrała w 2016 roku.

,,Rezerwat” powstał w 1982 roku w Łodzi, a zadebiutował w tym samym roku na festiwalu ,,Rockowisko”. Pierwsze nagrania studyjne zespołu pochodzą z 1983 roku. Debiutancki longplay grupa nagrała w 1984 roku, a rok później powstał jej największy przebój – „Zaopiekuj się mną”. Utwory ,,Rezerwatu” wykorzystywane były także w filmach, jak choćby w ,,Co lubią tygrysy” Krzysztofa Nowaka czy ,,Pręgach” Magdaleny Piekorz. Od początku grupie lideruje Andrzej Adamiak – jej założyciel i autor większości materiału, autor tekstów, producent, wokalista i basista.

Jak zapowiadają organizatorzy, koncert w częstochowskim MDK-u będzie podsumowaniem dotychczasowej, 35-letniej działalności grupy. W programie koncertu znajdą się najważniejsze piosenki zespołu – jak choćby „Parasolki”, „Paryż”, „Kocha Ciebie niebo”, „Historia”. Usłyszymy też muzykę z ostatniego jak dotąd albumu ,,Dotykaj”. Nie zabraknie też, rzecz jasna, „Zaopiekuj się mną” – hitu, dzięki któremu zespół rozpoznają także słuchacze spoza ścisłego grona fanów. Na publiczność będzie czekać też kilka muzycznych niespodzianek.  

Bilety w cenie 30 zł i 25 zł (ulgowy) można kupić w kasie Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68.

na podst. informacji z MDK, mb