Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W piątek, 10 listopada odbędzie się konferencja pn. „Potrzeby edukacyjne i  szkoleniowe przedsiębiorców z Subregionu Północnego Województwa Śląskiego – usługi doradcze „szyte na miarę” dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”.

Głównymi adresatami spotkania, którego organizatorem jest częstochowska Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz Partnerstwo lokalne na rzecz zatrudnienia i rozwoju rynku pracy Subregionu Północnego, są przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, instytucje rynku pracy oraz uczelnie wyższe. W debacie na temat trendów kształcenia i potrzeb odnośnie przyszłościowych form edukacji mogą wziąć udział także instytucje szkoleniowe, doradcze oraz osoby zainteresowane tematyką rynku pracy.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań pilotażowych dotyczących szkoleń pracowniczych na terenie tej części województwa śląskiego, realizowanych przez WUP w Katowicach oraz Partnerstwo lokalne na rzecz zatrudnienia i rozwoju rynku pracy Subregionu Północnego.

- Badanie wykazało z jednej strony potrzebę dokształcania pracowników wśród pracodawców, a z drugiej luki w przepływie informacji odnośnie znajomości źródeł ich finansowania – powiedział Piotr Krawczyk, dyrektor Filii WUP w Częstochowie. - Tymczasem wachlarz wspomagania szkoleń jest niezwykle szeroki, to między innymi platforma internetowa Baza Usług Rozwojowych, która wraz z Podmiotowym Systemem Finansowania Usług Rozwojowych jest podstawą nowego sposobu wpierania mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Daje to możliwość finansowania pojedynczej usługi rozwojowej nawet do 80%.

Dla regionu niezmiernie istotne jest przeciwdziałanie rotacjom pracowniczym, zapewnienie stabilnego zatrudnienia wśród pracowników, rozwój ich kompetencji oraz wsparcie pracodawców. W dobie rynku pracownika, to on jest kapitałem, a dla regionu ważne jest, by wykwalifikowana kadra nie opuszczała województwa a wzmacniała jego znaczenie w Polsce i Europie. Nowocześnie wykwalifikowany personel to zapewnienie innowacyjności na wielu płaszczyznach i możliwość do dalszego rozwoju regionu.

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego.

Konferencja rozpocznie się 10 listopada o godz. 10.00 w sali Stowarzyszenia Księgowych nr 1.02 przy Al. Niepodległości 20/22.

W załącznikach program i agenda konferencji.

Na podstawie informacji z WUP


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież