Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Rozpoczęła się 8. edycja skierowanego do młodzieży programu edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Częstochowa uczestniczy w nim aktywnie od wielu lat.  

Działania organizują wspólnie Wydział Edukacji UM, Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Gimnazjum nr 17, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia oraz Wydział Pedagogiczny Akademii im. J. Długosza, a koordynuje je Magdalena Celeban. W ubiegłym roku szkolnym do programu włączyło się ponad 50 placówek oświatowych. Organizatorzy liczą na podobne zainteresowanie w bieżącej edycji.

7 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczysta inauguracja programu, w której uczestniczyła młodzież z częstochowskich szkół. Przedstawiono harmonogram działań związanych z upowszechnianiem problematyki ochrony danych osobowych do czerwca 2018. Został również omówiony raport NIK dotyczący cyberprzemocy w szkołach; uczestnicy obejrzeli też krótką prezentację na temat ochrony danych osobowych w Wielkiej Brytanii.

Miejskim działaniom programu „Twoje dane – twoja sprawa” patronuje prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.  

na podst. informacji z Wydziału Edukacji UM, mb