W związku ze zbliżającym się terminem płatności I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego (15 marca) przypominamy, że wpłaty podatku można dokonać przelewem lub gotówką bezprowizyjnie w kasach Banku Handlowego, zlokalizowanych w budynku Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13,  czynnych w dni robocze w godzinach 7.30 do 15.30.

Zapłaty podatku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów prowizji, można dokonać także we wszystkich oddziałach i filiach urzędów pocztowych na terenie całego kraju.

Wpłaty mogą być dokonywane również za pomocą terminali płatniczych, a także w kasach automatycznych (tzw. wpłatomatach), znajdujących się w budynku przy ul. Śląskiej – wpłatomat na kartę płatniczą i w budynku przy ul. Waszyngtona 5 – wpłatomat gotówkowy.

Przy dokonywaniu płatności podatku we wpłatomatach istnieje możliwość zeskanowania znajdującego się w lewym górnym rogu decyzji podatkowej tzw. kodu 2 D, który ułatwia dokonanie płatności. W tym wypadku nie ma potrzeby uzupełniania danych identyfikujących  wpłacającego, a do uzupełnienia pozostaje tylko kwota wpłaty. Wpłacający otrzymują imienne potwierdzenie zapłaty, zawierające nazwisko wpłacającego, tytuł płatności , rachunek, na który dokonano płatności oraz  kwotę i datę wpłaty.

Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta Częstochowy


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.