Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Turniej charytatywny o Puchar Prezydenta Częstochowy to jeden z punktów programu imprezy, którą 29 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa organizuje Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”. Cały dochód z biletów-cegiełek przekazany będzie na potrzeby podopiecznych Fundacji.

„Świąteczne Granie z Kubą” to propozycja skierowana do całych rodzin. W pierwszej części rozegrany zostanie turniej piłkarski, w którym – poza samym Kubą Błaszczykowskim – zagrają także m.in.: piłkarze Jerzy Brzęczek, Kamil Wilczek, Marcin Wasilewski czy Dariusz Dudka, a także sportowcy uprawiający inne dyscypliny: Piotr Gacek, Artur Siódmiak, Paweł Zagumny, Grzegorz Proksa. Wśród zawodników znajdą się także artyści i dziennikarze: Paweł Małaszyński, Szymon Majewski, Ireneusz Bieleninik, Łukasz Golec, Andrzej Twarowski. Po turnieju odbędzie się koncert uznanych artystów polskiej sceny hip-hop, jak Eldo, O.S.T.R., KAEN czy Kali. Całkowity dochód z biletów-cegiełek przekazany będzie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której głównym celem jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych niezbędnych środków. Fundacja ,,Ludzki Gest” pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej, wspierając ich pasje i talenty.

- Częstochowa już po raz drugi ma ogromną przyjemność współpracować z Fundacją „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego przy organizacji tego wyjątkowego, świątecznego wydarzenia – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – To nie tylko znakomite rozgrywki sportowe i koncerty, ale przede wszystkim akcja charytatywna, której celem jest pomoc podopiecznym fundacji. Jakub Błaszczykowski – częstochowianin i od lat jeden z czołowych piłkarzy reprezentacji Polski – jest znany nie tylko ze swojego sportowego talentu, ale też z działalności, którą nigdy się nie chwali. Cieszę się, że w Częstochowie możemy robić coś dobrego razem.

Specjalnie dla uczestników koncertów Miejski Zarząd Dróg i Transportu oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wzmocnią komunikację przy hali, aby zapewnić widzom bezpieczny i wygodny powrót do domów. Podczas turnieju i koncertów uczestnikom oraz widzom pomocą będą służyć wolontariusze Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa. Bilety-cegiełki na „Świąteczne Granie z Kubą” można kupić w Hali Sportowej Częstochowa oraz w lokalach: Pub Stacherczak, Cosmo, Paradoks, La Vita Da Re. Można je kupić także przez internet, dokonując przelewu na konto Fundacji „Ludzki Gest” nr: 43 1750 0012 0000 0000 2862 7424. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby, która będzie odbierała cegiełki w dniu imprezy, a także numer telefonu, liczbę zamówionych cegiełek oraz dopisek ,,Cegiełki na Świąteczne Granie”.

Cegiełki zakupione przez Internet będzie można odebrać w dniu koncertu po okazaniu potwierdzenia przelewu.

Ceny cegiełek: rozgrywki i koncert – 30 zł koncert (możliwość wejścia po godz. 21:00) – 30 zł

Więcej informacji na stronie http://facebook.com/FundacjaLudzkiGest


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.