3 grudnia na placu Biegańskiego rozbłysły tegoroczne zimowe dekoracje świetlne. W imprezie rozpoczynającej okres świąteczny wzięły udział tłumy częstochowian.

Podczas imprezy „Świąteczna Częstochowa”, prezentacji świątecznych dekoracji towarzyszyły występy artystyczne, animacje dla dzieci, fotobudka, malowanie twarzy i jarmark produktów regionalnych. Dla wszystkich zebranych zaśpiewali artyści: najpierw duet Iga Kozacka i Kamila Dauksz, a później gwiazda wieczoru: zespół Sound`n`Grace, wykonujący m.in. muzykę gospel, soul czy r&b. Tuż przed godziną 17.00 na scenie pojawił się Święty Mikołaj, który wraz z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem i jego zastępcą Jarosławem Marszałkiem dokonał uroczystego włączenia miejskiej iluminacji.

Na tegoroczne świąteczne ozdoby na placu Biegańskiego, oprócz tradycyjnej choinki, składają się rozświetlone: szopka, bombka, gwiazda i świecące logo miasta. W Częstochowie stanęły również dwie inne choinki: na pl. Orląt Lwowskich na Rakowie oraz na Starym Rynku. 4 grudnia odbyły się imprezy, podczas których udekorowano oba drzewka.

Fot. Łukasz Kolewiński


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.